reklama
 
 

Zemětřesení v Albánii poškodilo desítky domů, nikdo není zraněn

Aktualizováno 11. 8. 2018 23:25
Sobotní zemětřesení o síle 5,4 a 5,1 stupně v albánských městech Klos, Mat a Bulqiza poškodilo celkem 67 domů. Nejsou však hlášena žádná zranění lidí.

Tirana - Albánii v sobotu podvečer zasáhlo zemětřesení, jehož dva krátce po sobě následující silné otřesy měly intenzitu 5,4 a 5,1 stupně. Vyplývá to z informací albánských úřadů a médií. Záchvěvy pocítili i lidé v okolních státech. Žádná zranění hlášena nejsou, v několika městech byly ale poškozeny desítky domů.

Ministerstvo obrany podle zpravodajského portálu balkanweb.com oznámilo, že v 17:33 SELČ došlo k silnějšímu otřesu, a to nedaleko obce Vinjoll v okrese Mat asi 120 kilometrů severně od hlavního města Tirany. Jeho ohnisko se nacházelo v hloubce kolem pěti kilometrů.

Druhý otřes podle sdělení albánského geofyzikálního ústavu udeřil o pět minut později v 17:38 s epicentrem v blízkosti města Bulqiza (Bulqizë), které leží asi 40 kilometrů severně od Tirany. Ohnisko se nacházelo v hloubce 24 kilometrů.

Ministerstvo obrany s odvoláním na centrum civilní ochrany rovněž informovalo, že ve městech Klos, Mat a Bulqiza bylo poškozeno celkem 67 domů. Nejsou však hlášena žádná zranění lidí.

Televize TV Klan na svém webu uvedla, že silné otřesy trvaly několik vteřin. Dodala, že v několika městech, jako například v Tiraně, Drači, Burrelu a Skadaru, propukla panika.

Záchvěvy byly silně cítit i v Tiraně a všimli si jich i lidé v Makedonii, Kosovu, Černé Hoře a zřejmě také v Bosně a Hercegovině. Zaznamenáno bylo zatím 15 následných otřesů.

Albánie, která na jihu sousedí s Řeckem, leží v oblasti, kde k zemětřesením dochází poměrně často. Mnoho záchvěvů půdy tam ale není cítit, uvedla agentura AP. Zemětřesení podobné intenzity jako dnes Albánii postihlo před několika týdny, ale i tehdy způsobilo jen menší škody.

autor: ČTK | 11. 8. 2018 20:36

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama