reklama
 
 

Albánci si na fotbal nevsadí. Vláda chce v lednu zavřít všechny sázkové kanceláře

19. 10. 2018 7:07
Vláda chce tímto způsobem bojovat s organizovanou kriminalitou a sociálními problémy. Albánci tratí na sázkách až 400 milionů eur, což je pět procent hrubého domácího produktu.

Tirana - Albánská vláda dala najevo, že hodlá od začátku příštího roku zavřít sázkové kanceláře, především sportovní. Jde podle ní o opatření v rámci boje s organizovanou kriminalitou a se sociálními problémy, napsala agentura AFP.

"Jde o bolestivé, ale nezbytné opatření," oznámil podle AFP premiér Edi Rama. "Od 1. ledna budou uzavřena všechna sportovní sázková střediska, která se všude šíří jako mor," dodal. Zároveň upozornil média, že je čekají "přísné sankce", pokud budou nadále inzerovat sportovní sázky.

Příslušný zákon má parlament schválit příští týden. Podle ministra financí Arbena Ahmetaje v Albánii, která patří k nejchudším evropským zemím, je pro 2,8 milionu jejích obyvatel k dispozici 4200 sportovních sázkových středisek. Ta ročně odvádějí státu na daních 54 milionů eur (1,4 miliardy korun).

Podle oficiálních údajů Albánci na sázkách ročně utratí 140 až 150 milionů eur. Albánská média však uvádějí, že pokud se do těchto statistik započítají také ilegální sázky, pak to může být až 400 milionů eur, což je pět procent hrubého domácího produktu.

Socialistický premiér Rama při nástupu k moci v roce 2013 řekl, že chce sportovní sázení zakázat, a to "v rámci boje proti hospodářské kriminalitě".

autor: ČTK | 19. 10. 2018 7:07

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama