Aeroflot chce modernizovat. Nejen vzhled letušek

Lucie Kalivodová
30. 7. 2009 6:50
Ruské aerolinky Aseroflot čeká modernizace - strojů i palubního personálu.

Moskva - Ruské aerolinie Aeroflot, které se za sovětských časů těšily nevalné pověsti kvůli průměrnému jídlu, roztřeseným letadlům a lhostejné posádkám, chtějí jít s dobou. Hodlají zainvestovat do svého personálu a zmodernizovat posádku tak, aby odpovídala aerolinkám 21. století.

Hlavní cíle jsou jasné - zlepšit kvalitu létání, bezpečnost, ale hlavně - zatraktivnit dámský letecký personál.

Vitalij Saveljev, jeden z vedoucích pracovníků společnosti, řekl britskému listu The Daily Telegraph, že nové stevardky budou "velmi půvabné a zajisté budou poutat pozornost", přičemž nebudou smět překročit konfekční velikost číslo 40.

Aeroflot také zaznamená změnu v barevné kombinaci. Letušky budou oblečené do modro-oranžových uniforem.

"Psychologové nám řekli, že současné barvy evokují v pasažérech odtažitost," řekl Saveljev. "Shlédli jsme uniformy mnoha konkurenčních aerolinií. Můj syn mi poslal úžasný videoklip letušek Virgin Atlantic. Všechny byly oblečené v červených uniformách a všechny vypadaly jako profesionální modelky," dodal.

Ilustrační fotografie.
Ilustrační fotografie. | Foto: Aktuálně.cz, Thinkstock, ČTK, Reuters, Paramount Pictures, Columbia Pictures

Společnost vybírala mezi návrhy čtyřiceti designových agentur. Řada letušek Aeroflotu absolvovala speciální školení Singapurských aerolinií. "Pasažér má vždy pravdu!" řekl Saveljev, který tím představil nový koncept společnosti.

"Museli jsme vyhodit řadu stevardů kvůli tomu, že byli hrubí k zákazníkům,"dodal. Aeroflot obstarává velkou část vnitrostátních letů a létá do řady mimoevropských destinací.

Aerolinky proto chystají nejen změnu uniforem a přístupu k pasažérům, ale také výměnu letadel tupolev za mladší boeingy a airbusy.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 1 hodinou

Trump omilostnil exporadce Flynna, zapleteného do ruského vlivu na přechozí volby

Americký prezident Donald Trump na Twitteru oznámil, že omilostnil svého někdejšího bezpečnostního poradce Michaela Flynna, který se na konci roku 2017 přiznal, že lhal Federálnímu úřadu pro vyšetřování (FBI). Ten ho vyslýchal v rámci vyšetřování údajného vlivu Ruska na prezidentské volby v roce 2016. Informovala o tom agentura Reuters.

Udělení milosti Flynnovi je vyvrcholením čtyřleté politické a právní aféry. O chystané milosti pro Flynna psal už dříve dnes server Axios s odvoláním na nejmenované zdroje. Udělení milosti Flynnovi podle něj znamená, že do záležitosti už dál nebudou moci promluvit soudy ani ministerstvo spravedlnosti poté, co se v lednu podle všeho stane prezidentem demokrat Joe Biden.

Zdroj: ČTK
před 2 hodinami

Maďarský zákon, který zakazuje úřední změnu pohlaví, přezkoumá ústavní soud

Soud v Miskolci (Miškovci) požádal maďarský ústavní soud o přezkoumání zákona, jenž zakazuje transgenderovým osobám změnit si v oficiálních dokladech jméno a pohlaví. Informuje o tom agentura AP s odvoláním na maďarskou nevládní organizace Háttér, která se zabývá ochranou práv LGBT (leseb, gayů, bisexuálů a transgenderových osob).

Soud v Miškovci tak vyhověl signatářům petice, kteří tvrdí, že zmíněný zákon porušuje ústavní právo na lidskou důstojnost a soukromý život. Podle AP má nyní ústavní soud na přezkoumání zákona 90 dní.

Autoři zákona, který maďarský parlament schválil letos v květnu, tvrdí, že "biologické pohlaví" člověka určují od narození chromozomy a nemůže být tudíž změněno. Proto je podle nich nezbytné aplikovat stejná pravidla v úředních dokladech. Kritici upozorňují, že zákon bude v důsledku znamenat větší diskriminaci transgenderových osob.

Zdroj: ČTK
Další zprávy