Adoptivní dcera obvinila Woodyho Allena ze zneužívání

ČTK ČTK
2. 2. 2014 7:22
Úřady podobné obvinění vyšetřovaly už před 20 lety a odložily ho.
Woody Allen
Woody Allen | Foto: Aktuálně.cz

New York - Adoptivní dcera Woodyho Allena obvinila v sobotu amerického herce a režiséra ze zneužívání v době, kdy jí bylo 7 let.

Své obvinění teď napsala v otevřeném dopisu, který byl v sobotu zveřejněn na blogu sloupkaře amerického listu The New York Times.

Podobné tvrzení se objevilo už před více než 20 lety, tehdy jej ale obvinila Allenova bývalá partnerka Mia Farrow, která s ním před tím 12 let žila. Spolu právě adoptovali dnes 28letou Dylan Farrow.

Úřady tehdy filmaře vyšetřovaly a nakonec se rozhodly neobvinit ho. Podle agentury AFP je to nyní poprvé, kdy se k této věci veřejně vyjadřuje sama jeho adoptivní dcera.

The New York Times uvedl, že Woody Allen se k dopisu adoptivní dcery odmítl vyjádřit.

Dylan Farrow své rozhodnutí napsat otevřený dopis zdůvodňuje tím, že jí vadí, že Hollywood filmaře Allena nadále oceňuje. Její obvinění se objevilo nedlouho poté, co Allen při předávání filmových cen Zlatý glóbus obdržel cenu Cecila DeMilla za celoživotní dílo.

"Když mi bylo sedm let, Woody Allen mě vzal za ruku a odvedl mě do tmavého podkroví podobného šatně. Řekl mi, abych si lehla na břicho a hrála si s bratrovým elektrickým vláčkem. Pak mě sexuálně napadl," napsala Dylan Farrow.

Allen jí prý říkal, že je to jejich tajemství, a sliboval jí, že pojedou do Paříže a ona bude hrát v jeho filmech. "Co si pamatuji, dělal mi otec věci, které se mi nelíbily," tvrdí dále.   

 

Právě se děje

Další zprávy