Přes dvě stovky afrických migrantů pronikly do španělské enklávy Ceuta

ČTK ČTK
Aktualizováno 31. 10. 2016 22:23
Přes dvě stovky afrických migrantů pronikly z Maroka do španělské enklávy Ceuta na břehu Gibraltarského průlivu. Skupina krátce před šestou hodinou ranní překonala hraniční plot, při následném střetu se španělskou policií utrpělo lehká zranění 32 běženců a tři policisté, informovala agentura Reuters. Několik běženců po překonání hranic zkolabovalo vyčerpáním, dalším se podařilo utéct do okolních kopců a pátrá po nich policie. Právní status zadržených zatím nebyl stanoven, španělští pohraničníci ale mohou uprchlíkům odepřít možnost žádosti o azyl. Příslušný zákon, který to umožňuje, byl přijat v reakci na tisíce případů neregulérního proniknutí do enkláv Ceuta a Melilla v letech 2014 a 2015.
Uprchlíci, ilustrační foto.
Uprchlíci, ilustrační foto. | Foto: Reuters
 

Právě se děje

před 2 hodinami

Trump předčasně zveřejnil záznam rozhovoru s televizí CBS

Bílý dům dnes zveřejnil nesestříhaný záznam interview mezi prezidentem Donaldem Trumpem a reportérkou pořadu 60 Minutes (60 minut) Lesley Stahlovou, z něhož Trump při natáčení předčasně odešel kvůli údajné zaujatosti novinářky, které pohrozil blíže nespecifikovanou odvetou. Podle agentury Reuters tím prezidentská kancelář porušila dohodu s televizí CBS, podle níž měl rozhovor vyjít až o víkendu v rámci zvláštního předvolebního dílu, v němž bude také interview s demokratickým kandidátem Joem Bidenem.

"Podívejte se na tu zaujatost, nenávist a drzost, kterou předvádí (pořad) 60 minut a CBS," napsal Trump na twitteru. Dodal přitom, že moderátorka dnešní (páteční SELČ) druhé a poslední předvolební debaty s Bidenem Kristen Welkerová bude "daleko horší".

Trump sdílel v příspěvku odkaz na video, v němž je pouze jeden záběr na prezidenta. V záznamu jsou však slyšet otázky moderátorky a občas i dalších lidí v místnosti.

Zdroj: ČTK
Další zprávy