13 mrtvých v Bangladéši, zabil je úder blesku

ČTK ČTK
11. 8. 2012 9:47
Dalších 20 lidí je zraněných
Foto: Aktuálně.cz

Dháka - Na severozápadě Bangladéše v pátek zabil blesk 13 věřících včetně imáma, kteří právě po modlitbách opouštěli místní provizorní mešitu. Někteří zemřeli na místě, další až po převozu do nemocnice. Dalších 20 lidí úder blesku zranil.

Informovala o tom v sobotu agentura AP s odvoláním na místní policii.

Neštěstí se odehrálo v odlehlé vesnici v oblasti Sylhet, kterou nedávno postihly velké záplavy.

Na páteční večerní modlitbě spojené s oslavami ramadánu se v pátek večer sešlo 35 věřících. Ve vesnici Saraswatipur fungovala jen provizorní mešita - přístřešek se střechou z vlnitého plechu, protože muslimové se kvůli nedávným ničivým povodním nemohli do skutečné mešity dostat.

V době monzunů, od června do září, jsou silné bouřky s blesky v Bangladéši zcela běžným jevem. Například loni v květnu zabily údery blesku v Bangladéši během jediného dne nejméně 40 lidí.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 3 hodinami

Biden chce prodloužit smlouvu s Ruskem o kontrole jaderných zbraní, Kreml to vítá

Americký prezident Joe Biden bude usilovat o pětileté prodloužení dohody s Ruskem o kontrole jaderných zbraní Nový START. Napsal to dnes deník The Washington Post (WP) a zprávu později potvrdila i prezidentova mluvčí. Smlouva byla podepsaná v roce 2010 v Praze a její platnost vyprší 5. února.

Antony Blinken, jehož Biden nominoval do funkce šéfa diplomacie, informoval Kongres, že Bidenova administrativa hodlá usilovat o pětileté prodloužení smlouvy. Kreml oznámil, že takové prodloužení uvítá.

Jak napsal WP, o prodloužení klíčového dokumentu, i když méně než o pět let, usilovala v posledních měsících i předchozí administrativa Donalda Trumpa. Nepodařilo se jí to kromě jiného kvůli tomu, že americký zmocněnec pro jadernou problematiku strávil měsíce přesvědčováním Číny, aby se k dohodě připojila. O možnosti zahrnout do prodloužené dohody Čínu se zmínil i generální tajemník NATO Jens Stoltenberg.

Zdroj: ČTK
Další zprávy