122 objektů. Satelity ukázaly možné trosky zmizelého boeingu

ČTK Zahraničí ČTK, Zahraničí
26. 3. 2014 15:25
Rozprostřeny jsou na ploše 400 kilometrů čtverečních ve vzdálenosti asi 2560 kilometrů západně od australského přístavu Perth.
Podle australského premiéra je to zřejmě to nejnepřístupnější místo, jaké si lze představit.
Podle australského premiéra je to zřejmě to nejnepřístupnější místo, jaké si lze představit. | Foto: Reuters

Perth - Francouzské satelitní snímky zachytily dalších 122 předmětů v Indickém oceánu, které by mohly být troskami po zmizelém boeingu malajsijských aerolinií.

Na zvláštní tiskové konferenci o tom informoval malajsijský ministr obrany a dopravy Hishammuddin Hussein.

Podle vyjádření malajsijského ministra nové záběry ze satelitů ukazují objekty o délce až 23 metrů. Některé z nich mají s velkou pravděpodobností světlou barvu a jsou z pevného materiálu.

Rozprostřeny jsou na ploše 400 kilometrů čtverečních ve vzdálenosti asi 2560 kilometrů západně od australského přístavu Perth.

Počasí dovolilo obnovit pátrání

Snímky byly pořízeny v neděli a v úterý byly informace předány australskému středisku, které pátrací akce koordinuje. Prohledávaná zóna na jihu Indického oceánu byla rozdělena na východní a západní sekci, dodal ministr Hussein.

Díky zlepšení počasí mohly ve středu pátrací týmy v oblasti obnovit hledání stop po stroji, který zmizel v noci na 8. března s 239 lidmi na palubě.

Do oblasti se tak vypravilo sedm vojenských, pět civilních letounů a nejméně dvě lodě. Do operace je nyní zapojeno šest zemí - Austrálie, Nový Zéland, USA, Japonsko, Čína a Jižní Korea.

"Dáváme do toho pátrání vše, co máme," řekl australský premiér Tony Abbott.

"Je to zřejmě to nejnepřístupnější místo, jaké si lze představit. Je to tisíce kilometrů odevšud, nicméně my jsme nejblíže... Uděláme, co bude v našich silách, abychom tuto záhadu rozluštili."

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Policie obvinila zaměstnance Generálního finančního ředitelství z trestného činu přijetí úplatku

Podle kriminalistů Národní centrály proti organizovanému zločinu (NCOZ) požadoval deset milionů korun, polovinu z toho skutečně převzal. Sdělil to v pondělí mluvčí NCOZ Jaroslav Ibehej.

Kriminalisté zaměstnance obvinili 13. února, poskytování bližších informací má vyhrazeno dozorový státní zástupce Vrchního státního zastupitelství v Praze, dodal mluvčí.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Na Pardubicku hořela skládka. Ke Zdechovicím se sjelo 18 jednotek hasičů z okolí

Požár, který vypukl v neděli odpoledne na skládce u Zdechovic na Pardubicku, likvidovali hasiči celou noc. Na místě se vystřídalo 18 jednotek hasičů. V pondělí ráno přijede na skládku bagr, kterým bude hořící hromada rozhrabávána a dohašována, informovala na webu mluvčí hasičů Vendula Horáková.

Skládka začala hořet v neděli po 17:00. Hasiči oheň lokalizovali asi po třech hodinách, povolali i kolegy ze Středočeského kraje. Kolem 23:00 podle mluvčí začaly jednotky z místa odjíždět. "Na místě zůstávala pouze jednotka ze Zdechovic, ovšem zhruba ve čtvrt na dvě ráno se ohniska požáru opět rozhořela a musely být povolány jednotky z Přelouče, Kladrub a Řečan nad Labem," uvedla mluvčí. V pondělí kolem 8:00 se začne dohašovat pomocí bagru, dodala.

Zdroj: ČTK
Další zprávy