122 objektů. Satelity ukázaly možné trosky zmizelého boeingu

ČTK Zahraničí ČTK , Zahraničí
26. 3. 2014 15:25
Rozprostřeny jsou na ploše 400 kilometrů čtverečních ve vzdálenosti asi 2560 kilometrů západně od australského přístavu Perth.
Podle australského premiéra je to zřejmě to nejnepřístupnější místo, jaké si lze představit.
Podle australského premiéra je to zřejmě to nejnepřístupnější místo, jaké si lze představit. | Foto: Reuters

Perth - Francouzské satelitní snímky zachytily dalších 122 předmětů v Indickém oceánu, které by mohly být troskami po zmizelém boeingu malajsijských aerolinií.

Na zvláštní tiskové konferenci o tom informoval malajsijský ministr obrany a dopravy Hishammuddin Hussein.

Podle vyjádření malajsijského ministra nové záběry ze satelitů ukazují objekty o délce až 23 metrů. Některé z nich mají s velkou pravděpodobností světlou barvu a jsou z pevného materiálu.

Rozprostřeny jsou na ploše 400 kilometrů čtverečních ve vzdálenosti asi 2560 kilometrů západně od australského přístavu Perth.

Počasí dovolilo obnovit pátrání

Snímky byly pořízeny v neděli a v úterý byly informace předány australskému středisku, které pátrací akce koordinuje. Prohledávaná zóna na jihu Indického oceánu byla rozdělena na východní a západní sekci, dodal ministr Hussein.

Díky zlepšení počasí mohly ve středu pátrací týmy v oblasti obnovit hledání stop po stroji, který zmizel v noci na 8. března s 239 lidmi na palubě.

Do oblasti se tak vypravilo sedm vojenských, pět civilních letounů a nejméně dvě lodě. Do operace je nyní zapojeno šest zemí - Austrálie, Nový Zéland, USA, Japonsko, Čína a Jižní Korea.

"Dáváme do toho pátrání vše, co máme," řekl australský premiér Tony Abbott.

"Je to zřejmě to nejnepřístupnější místo, jaké si lze představit. Je to tisíce kilometrů odevšud, nicméně my jsme nejblíže... Uděláme, co bude v našich silách, abychom tuto záhadu rozluštili."

 

Právě se děje

Další zprávy