Město zahalil smutek, loučí se s oběťmi nehody Germanwings

ČTK ČTK
10. 6. 2015 18:52
Smuteční kolonu doprovodila na cestě z Düsseldorfu do Halternu policie a vozidla s rodiči a dalšími blízkými obětí.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Reuters

Düsseldorf - Konvoj převážející pozůstatky šestnácti školáků, kteří zahynuli ve Francii při březnové havárii letounu společnosti Germanwings, ve středu přejel z düsseldorfského letiště do jejich domovského města Haltern.

S celkem 44 oběťmi se po dvou a půl měsících přišli na letiště rozloučit jejich blízcí.

Konvoj tvořený černými a bílými pohřebními vozy projel v Halternu vzdáleném asi 75 kilometrů od Düsseldorfu kolem gymnázia Josepha Königa, kam studenti chodili a kde pracovaly dvě učitelky, které také při leteckém neštěstí ve francouzských Alpách zahynuly.

Spolužáci měli slzy v očích

Smuteční kolonu doprovázela policie a vozidla s rodiči a dalšími blízkými obětí. U školy se sešli lidé se hřbitovními svíčkami a bílými růžemi v ruce. Bylo mezi nimi mnoho studentů gymnázia a jak uvádí agentura DPA, mělo mnoho z nich slzy v očích.

"Je to celé tragédie, hlavně pro rodiče, ale pro nás taky, ztratili jsme naše studenty a kolegyně," řekl agentuře AP ředitel gymnázia Ulrich Wessel. Žáci se v březnu vraceli z výměnného pobytu ve Španělsku.

V úterý začal převoz ostatků obětí z Marseille do zemí, odkud pocházely. V pondělí má do Španělska odletět speciál s rakvemi obětí ze Španělska.

Při letecké katastrofě zahynulo všech 150 lidí na palubě, 72 jich pocházelo z Německa, přibližně pět desítek ze Španělska.

Nehodu podle vyšetřovatelů záměrně způsobil druhý německý pilot Andreas Lubitz. Podle francouzské prokuratury využil odchodu kapitána na toaletu, v kokpitu se zamknul a záměrně zahájil klesání, které skončilo nárazem stroje do hor.

Následné vyšetřování ukázalo, že pilot trpěl psychickými problémy.

 

Právě se děje

před 5 hodinami

Ve velkém procesu v Salvadoru odsoudili 373 členů známého gangu

Salvadorský soud dnes poslal do vězení 373 členů nechvalně proslulé zločinecké organizace Mara Salvatrucha. Výše trestů se různí, některé jsou v délce až 74 let. Podle agentury AP o tom informovala tisková služba příslušného soudu v hlavním městě San Salvadoru.

Během procesu se podle soudních dokumentů mimo jiné potvrdila tajná jednání mezi kriminálními skupinami a politiky ohledně podpory ve volbách v roce 2014. Potvrdily to předložené důkazy ve formě videozáznamů, fotografií a přepisů zachycených telefonních rozhovorů.

Předsedající soudce Godofredo Salazar v této souvislosti kritizoval prokurátory, že nevznesli obžalobu vůči politikům jak z levicové Fronty národního osvobození Farabunda Martího (FMLN), tak z pravicového Nacionalistického republikánského spojenectví (ARENA).

Zdroj: ČTK
před 8 hodinami

Před pěti lety z bankomatu v Mělníku zmizelo šest milionů korun, policie nyní obvinila dva muže

Policie zadržela dva muže, kteří jsou podezřelí z toho, že před pěti lety vykradli bankomat v Mělníku. Podle kriminalistů z něho odnesli šest milionů korun. Hrozí jim pět až 12 let vězení.

"Pracovali v bezpečnostní agentuře, která poskytuje služby v převozu peněz a provozuje bezpečnostní systémy. Měli tak detailní znalosti o chodu společnosti, znali způsob manipulace s kazetami na bankovky a jejich doplňování do bankomatů," uvedla mluvčí.

Policisté oba, čtyřicetiletého a čtyřiačtyřicetiletého muže, zadrželi 4. prosince. Obvinili je z vloupání.

Zdroj: ČTK
Další zprávy