12 miliard korun: Padl druhý nejvyšší jackpot historie

ČTK ČTK
Aktualizováno 18. 12. 2013 8:43
Jackpot se vyšplhal do závratné výše kvůli obrovskému zájmu lidí
Loterie - ilustrační foto.
Loterie - ilustrační foto. | Foto: Reuters

Los Angeles - Výherce předvánočního jackpotu americké sázkové hry Mega Millions získal 636 milionů dolarů (přes 12,7 miliardy korun). Jde o druhou nejvyšší výhru historie sázek v USA. Vítězný tiket úterního losování se prodal v kalifornském městě San Jose, informovala agentura Reuters.

Tažena byla čísla 8, 14, 17, 20, 39 a 7. Pokud by se vítěz místo nabízených každoročních splátek po dobu třiceti let rozhodl požadovat jednorázové vyplacení sumy, loterijní společnost výrazně ušetří, neboť se výhra smrskne na "pouhých" 341 milionů dolarů.

Dosud nejvyšší sázková výhra padla ve stejné hře loni v březnu. Několik výherců si rozdělilo jackpot ve výši 656 milionů dolarů. Pokud by se potvrdilo, že aktuální jackpot získal pouze jediný výherce, šlo by o vůbec nejvyšší individuální výhru v historii.

Jackpot se vyšplhal do závratné výše kvůli obrovskému zájmu lidí, kteří na poslední chvíli stáli dlouhé fronty před obchody s tikety. Podle statistik se v samotný den losování očekávaného vysokého jackpotu prodá až 70 procent všech tiketů.

 

Právě se děje

před 36 minutami

Hlídky zachránily 84 migrantů v Lamanšském průlivu

Hlídky vojenského námořnictva a francouzského četnictva zachránily v sobotu u pobřeží severní Francie 84 migrantů, kteří se na palubě čtyř plavidel pokoušeli překonat Lamanšský průliv a doplout do Británie. Ve dvou případech byly mezi trosečníky i ženy a děti.

Aktualizováno před 1 hodinou

AfD připravuje v Drážďanech volební program, v ulicích jsou demonstranti

Německo, ale normální. S takovým sloganem vstupuje Alternativa pro Německo do kampaně před zářijovými parlamentními volbami. 600 delegátů na víkendovém sjezdu v Drážďanech připravuje volební program. Původně měli vybrat i volební lídry, nakonec o nich ale budou hlasovat místo delegátů členové. 

Od rána se v saské metropoli konají proti AfD demonstrace, žádné střety s policií a ani násilnosti zatím hlášeny nejsou. 

Strana se kromě vnitřních třenic potýká s úbytkem příznivců na západě Německa. V březnových zemských volbách v Porýní-Falci a Bádensku-Württembersku strana přišla o třetinu voličů. Na východě Německa, konkrétně v Sasku, Sasku-Anhaltsku a Durynsku, zůstává AfD stále silná, dokonce se jí daří nové příznivce získávat.

Zdroj: ČTK
Další zprávy