12 miliard korun: Padl druhý nejvyšší jackpot historie

ČTK ČTK
Aktualizováno 18. 12. 2013 8:43
Jackpot se vyšplhal do závratné výše kvůli obrovskému zájmu lidí
Loterie - ilustrační foto.
Loterie - ilustrační foto. | Foto: Reuters

Los Angeles - Výherce předvánočního jackpotu americké sázkové hry Mega Millions získal 636 milionů dolarů (přes 12,7 miliardy korun). Jde o druhou nejvyšší výhru historie sázek v USA. Vítězný tiket úterního losování se prodal v kalifornském městě San Jose, informovala agentura Reuters.

Tažena byla čísla 8, 14, 17, 20, 39 a 7. Pokud by se vítěz místo nabízených každoročních splátek po dobu třiceti let rozhodl požadovat jednorázové vyplacení sumy, loterijní společnost výrazně ušetří, neboť se výhra smrskne na "pouhých" 341 milionů dolarů.

Dosud nejvyšší sázková výhra padla ve stejné hře loni v březnu. Několik výherců si rozdělilo jackpot ve výši 656 milionů dolarů. Pokud by se potvrdilo, že aktuální jackpot získal pouze jediný výherce, šlo by o vůbec nejvyšší individuální výhru v historii.

Jackpot se vyšplhal do závratné výše kvůli obrovskému zájmu lidí, kteří na poslední chvíli stáli dlouhé fronty před obchody s tikety. Podle statistik se v samotný den losování očekávaného vysokého jackpotu prodá až 70 procent všech tiketů.

 

Právě se děje

před 7 hodinami

Sněmovna lordů velkou většinou vyjádřila nesouhlas a politování nad zákonem o vnitřním trhu, který jde proti částem brexitové dohody

Sněmovna lordů, horní komora britského parlamentu, v úterý velkou většinou vyjádřila nesouhlas a politování nad zákonem o vnitřním trhu, který jde proti částem brexitové dohody. Proti kontroverznímu zákonu, který podle Evropské komise porušuje právně závaznou dohodu, hlasovalo 395 zákonodárců, opačný názor jich mělo 169. Sporným zákonem může vláda premiéra Borise Johnsona zrušit části rozvodové dohody mezi Británií a Evropskou unií.

Zdroj: ČTK
Další zprávy