107 mrtvých po pádu letadla v Nigérii

rst, CNN
11. 12. 2005 17:42
Port Harcourt - Na jihu Nigérie spadlo letadlo se 110 cestujícími na palubě. Na palubě bylo 71 dětí, uvádí agentura Reuters. čtyři ze sedmi cestujících, kteří pád letadla přežili, dnes ráno zemřeli.

Oznámil to mluvčí nigerijského úřadu pro civilní letectví. Stroj po pádu zachvátily plameny. Letoun typu DC-9 havaroval při přistávacím manévru ve městě Port Harcourt v době, kdy zuřila bouřka. Podle letištních zdrojů stroj minul dráhu.

Letadlo nigerijské společnosti Sosoliso airlines letělo z hlavního města Abuje do ropné metropole Port Harcourt na jihu země a havarovalo ve 2 hodiny odpoledne.

Přehled velkých leteckých neštěstí v Nigérii a celé Africe přinášíme ZDE

V říjnu se u Lagosu zřítil Boeing 737-200, v jehož troskách přišlo o život 117 osob. Příčiny této nehody nebyly objasněny, ale američtí vyšetřovatelé, kteří byli povoláni do Nigérie, minulý měsíc vyloučili, že by neštěstí měli na svědomí teroristé.

Společnost Sosoliso, jejíž stroj dnes havaroval, byla založena v roce 1994; loni byla oceněna jako nejlepší nigerijský letecký dopravce. Podle své webové stránky zajišťuje spojení mezi šesti nigerijskými městy.

Foto: Aktuálně.cz
 

Právě se děje

před 1 hodinou

Patnáctiletý chlapec přežil pád z 19. patra panelového domu v Praze

V Praze na Hájích v pátek odpoledne spadl zřejmě z 19. patra panelového domu patnáctiletý chlapec. Pád přežil, záchranáři ho po uvedení do umělého spánku převezli s vážným úrazem hlavy a pánve do Thomayerovy nemocnice, řekly mluvčí policie Eva Kropáčová a záchranné služby Jana Poštová.

Událost se stala v Kupeckého ulici po 15:00. "Hasiči na místě osobu vyprostili z přístavby, kam dopadla," řekla Kropáčová. Záchranáři podle Poštové ošetřili na místě patnáctiletého mladíka. "Uvedli jsme ho do umělého spánku, zajistili dýchací cesty, žilní vstup, zajistili podle traumaprotokolu a převezli s vážným úrazem hlavy a pánve do Thomayerovy nemocnice na traumatologii," uvedla. Policisté nyní zjišťují veškeré okolnosti události a příčinu pádu, dodala Kropáčová.

Zdroj: ČTK
Další zprávy