107 mrtvých po pádu letadla v Nigérii

rst, CNN
11. 12. 2005 17:42
Port Harcourt - Na jihu Nigérie spadlo letadlo se 110 cestujícími na palubě. Na palubě bylo 71 dětí, uvádí agentura Reuters. čtyři ze sedmi cestujících, kteří pád letadla přežili, dnes ráno zemřeli.

Oznámil to mluvčí nigerijského úřadu pro civilní letectví. Stroj po pádu zachvátily plameny. Letoun typu DC-9 havaroval při přistávacím manévru ve městě Port Harcourt v době, kdy zuřila bouřka. Podle letištních zdrojů stroj minul dráhu.

Letadlo nigerijské společnosti Sosoliso airlines letělo z hlavního města Abuje do ropné metropole Port Harcourt na jihu země a havarovalo ve 2 hodiny odpoledne.

Přehled velkých leteckých neštěstí v Nigérii a celé Africe přinášíme ZDE

V říjnu se u Lagosu zřítil Boeing 737-200, v jehož troskách přišlo o život 117 osob. Příčiny této nehody nebyly objasněny, ale američtí vyšetřovatelé, kteří byli povoláni do Nigérie, minulý měsíc vyloučili, že by neštěstí měli na svědomí teroristé.

Společnost Sosoliso, jejíž stroj dnes havaroval, byla založena v roce 1994; loni byla oceněna jako nejlepší nigerijský letecký dopravce. Podle své webové stránky zajišťuje spojení mezi šesti nigerijskými městy.

Foto: Aktuálně.cz
 

Právě se děje

před 20 minutami

Podle Borise Johnsona stojí Írán za útoky na ropná zařízení v Saúdské Arábii

Teherán z útoku, ke kterým došlo 14. září letošního roku, už dříve obvinil americký prezident Donald Trump. K zodpovědnosti se mezitím přihlásila jemenská skupina šíitských povstalců, kteří jsou podporovaní právě Íránem. 

"Budeme pracovat s našimi americkými a evropskými přáteli, abychom zareagovali způsobem, který by deeskaloval napětí v oblasti (Perského, pozn. red.) zálivu," řekl Johnson novinářům na palubě letadla po cestě na klimatický summit OSN v New Yorku.

Teherán jakékoli zapojení do incidentu odmítá a varuje, že případné odvetné údery ze strany Spojených států nebo Saúdské Arábie vyústí v "totální válku".

před 40 minutami

Trump a Johnson chtějí mít do července 2020 uzavřenou obchodní dohodu

Britský premiér Boris Johnson a americký prezident Donald Trump se dohodli, že do července příštího roku uzavřou obchodní dohodu mezi oběma zeměmi, píše britský deník The Sun. Na složitá jednání by tak měli zhruba jen devět měsíců. Fungovat by dohoda začala až po skončení případného přechodného období po vystoupení Spojeného království v Evropské unie. 

Zdroj: Reuters
Další zprávy