reklama
 
 

107 mrtvých po pádu letadla v Nigérii

11. 12. 2005 17:42
Port Harcourt - Na jihu Nigérie spadlo letadlo se 110 cestujícími na palubě. Na palubě bylo 71 dětí, uvádí agentura Reuters. čtyři ze sedmi cestujících, kteří pád letadla přežili, dnes ráno zemřeli.

Oznámil to mluvčí nigerijského úřadu pro civilní letectví. Stroj po pádu zachvátily plameny. Letoun typu DC-9 havaroval při přistávacím manévru ve městě Port Harcourt v době, kdy zuřila bouřka. Podle letištních zdrojů stroj minul dráhu.

Letadlo nigerijské společnosti Sosoliso airlines letělo z hlavního města Abuje do ropné metropole Port Harcourt na jihu země a havarovalo ve 2 hodiny odpoledne.

Přehled velkých leteckých neštěstí v Nigérii a celé Africe přinášíme ZDE

V říjnu se u Lagosu zřítil Boeing 737-200, v jehož troskách přišlo o život 117 osob. Příčiny této nehody nebyly objasněny, ale američtí vyšetřovatelé, kteří byli povoláni do Nigérie, minulý měsíc vyloučili, že by neštěstí měli na svědomí teroristé.

Společnost Sosoliso, jejíž stroj dnes havaroval, byla založena v roce 1994; loni byla oceněna jako nejlepší nigerijský letecký dopravce. Podle své webové stránky zajišťuje spojení mezi šesti nigerijskými městy.

autor: rst, CNN | 11. 12. 2005 17:42

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama