Za vraždu seniora v Ivančicích dostali muži 23 a 18 let vězení. Ukradli hodiny a příbory

ČTK ČTK
6. 3. 2017 16:53
Krajský soud v Brně v pondělí poslal do vězení dva muže za vraždu devadesátiletého seniora v Ivančicích na Brněnsku, loupež a další trestné činy. Simon Baier dostal 18letý trest, Michal Cvan 23letý. Za loupež s následkem smrti půjde na 18 let do vězení i Jozef Minár. Muži popírají, že by šli vraždit, tvrdí, že chtěli jen krást. Rozsudek není pravomocný. Trest se kromě vraždy a loupeže týká i porušování domovní svobody a dalších činů. S kuklami na hlavách, s pistolí a elektrikářskými páskami vnikli do seniorova domu, našli ho v ložnici. Když začal volat o pomoc, svázali ho a bili do hlavy. Poté ho udusili. Z domu ukradli dvoje hodiny a sadu stříbrných příborů, lup pak prodali v zastavárně.
(Ilustrační foto)
(Ilustrační foto) | Foto: Reuters
 

Právě se děje

před 2 hodinami

Polský prezident Duda řekl, že navrhne mírnější znění protipotratového zákona

Polský prezident Andrzej Duda navrhne parlamentu mírnější znění nového návrhu protipotratového zákona, který se má zpřísnit po verdiktu ústavního soudu. Ten rozhodl, že přerušení těhotenství v případě poškození plodu odporuje ústavě, podle Dudy by ale měly mít na interrupci právo ženy, jejichž nenarozené dítě má závažné vývojové vady.

Duda se snahou o mírnější postup v případě interrupcí odchýlil od stanoviska konzervativního vedení katolické země. Prezident chce prosadit, aby ženy mohly podstoupit potrat v případě, kdy lékařská vyšetření ukážou tak závažné poškození plodu, že by se dítě narodí mrtvé nebo zemře krátce po porodu. "Doufám, že v této věci nastane politický konsensus," uvedl Duda.

Minulý týden ústavní soud, složený převážně ze soudců nominovaných vládnoucí stranou Právo a spravedlnost (PiS), shledal, že přerušení těhotenství z důvodu poškození plodu odporuje ústavě. Na tyto případy podle statistik připadalo 98 procent legálních potratů v minulých letech. Povoleny zůstávají interrupce v případě ohrožení života či zdraví matky, anebo pokud je těhotenství důsledkem znásilnění či incestu.

Zdroj: ČTK
Další zprávy