Z ikonického mostu se ozývá zlověstný zvuk. Lidé si na něj musí zvyknout

Aktuálně.cz Aktuálně.cz
9. 6. 2020 9:54
Renovace jednoho z nejslavnějších mostů na zeměkouli má nečekanou dohru. Z Golden Gate Bridge se začaly ozývat pro řadu lidí nepříjemné zvuky. Připomínají efekty z hororů nebo sci-fi filmů o mimozemšťanech. Vysvětlení je ovšem mnohem jednodušší.
Golden gate zvoní | Video: Aktuálně.cz

Obyvatelé San Francisca v minulých dnech na sociální sítě umístili několik videí, na kterých jsou slyšet zlověstné zvuky vycházející z konstrukce slavného mostu. Slyšet jsou až na pět kilometrů daleko.

"Hudební tóny pocházející z mostu jsou výsledkem projektu, jehož cílem je učinit most aerodynamičtějším v případě, že začne hodně foukat. Je to nezbytný krok k zajištění bezpečnosti pro příští generace," řekl pro CNN mluvčí části města, ve kterém se most nachází.

Konkrétně jde o výměnu zábradlí na chodníku. Nový typ je tenčí, aby mohlo protékat více vzduchu. Právě to může za pronikavý zvuk. Obyvatelé města se tak pravděpodobně charakteristického hluku v případě větrného počasí nezbaví.

 

Právě se děje

před 16 minutami

Seemanová překonala český rekord i na kraulové čtyřstovce

Plavkyně Barbora Seemanová překonala v Taškentu další český rekord. Po čtvrteční kraulové dvoustovce posunula nejlepší čas i na dvojnásobné trati. Časem 4:08,89 vylepšila svůj předchozí rekordní zápis z loňského mistrovství světa v Kwangdžu o 84 setin sekundy.

"Čtyřstovka se mi stejně jako včera dvoustovka jela skvěle. Cítila jsem silný záběr, což je pro mě hodně důležité. I když je to čtyřstovka, která vždycky bolí, tak jsem se snažila ke konci do toho ještě kopnout, ale abych nevytuhla, což se ale pochopitelně trochu stalo," popsala rekordní závod dvacetiletá Seemanová v tiskové zprávě.

"Opět skvělý výsledek, vylepšený osobní rekord, český rekord, no prostě paráda. Stále ale cílíme na olympijský A-limit, který Báře stále uniká. Na druhou stranu se zlepšuje a uvidíme, co se stane na jaře," uvedla trenérka Petra Škábová.

Na vynikající časy z International Swimming League v Budapešti navázala v Taškentu Simona Kubová. Po náročném programu posledních týdnů dokázala na 100 metrů znak zaplavat čas 1:00,03 a zopakovat olympijský A-limit. Ten už má splněný od loňského jara.

Zdroj: ČTK
Další zprávy