Z ikonického mostu se ozývá zlověstný zvuk. Lidé si na něj musí zvyknout

Renovace jednoho z nejslavnějších mostů na zeměkouli má nečekanou dohru. Z Golden Gate Bridge se začaly ozývat pro řadu lidí nepříjemné zvuky. Připomínají efekty z hororů nebo sci-fi filmů o mimozemšťanech. Vysvětlení je ovšem mnohem jednodušší.
Golden gate zvoní | Video: Aktuálně.cz

Obyvatelé San Francisca v minulých dnech na sociální sítě umístili několik videí, na kterých jsou slyšet zlověstné zvuky vycházející z konstrukce slavného mostu. Slyšet jsou až na pět kilometrů daleko.

"Hudební tóny pocházející z mostu jsou výsledkem projektu, jehož cílem je učinit most aerodynamičtějším v případě, že začne hodně foukat. Je to nezbytný krok k zajištění bezpečnosti pro příští generace," řekl pro CNN mluvčí části města, ve kterém se most nachází.

Konkrétně jde o výměnu zábradlí na chodníku. Nový typ je tenčí, aby mohlo protékat více vzduchu. Právě to může za pronikavý zvuk. Obyvatelé města se tak pravděpodobně charakteristického hluku v případě větrného počasí nezbaví.

 

Právě se děje

před 4 hodinami

Ruští lékaři vyzvali Navalného, aby ukončil hladovku, než bude pozdě

Ruští lékaři, kteří poskytovali péči opozičnímu představiteli Alexeji Navalnému, když byl na svobodě, politického aktivistu nyní vyzvali, aby v zájmu zachování svého zdraví ukončil protestní hladovku. Vyjádřili obavy o jeho život a úřady vyzvali, aby umožnily jeho převoz z vězeňské do civilní nemocnice v Moskvě.

Ruská ombudsmanka Taťjana Moskalkovová dnes naopak uvedla, že lékařská péče, které se Navalnému ve vězeňském zařízení ve Vladimirské oblasti dostává, odpovídá mezinárodním standardům, napsala agentura Interfax.

Vězněný Navalnyj drží hladovku již 23 dní. Chce její pomocí docílit, aby k němu byli puštěni kromě vězeňských zdravotníků také lékaři zvenčí.

"Pokud bude hladovka pokračovat, dokonce i po velmi krátkou dobu, bohužel brzy jednoduše nebudeme mít koho léčit. Naším hlavním úkolem je ochránit život a zdraví našeho pacienta," napsali lékaři. Jejich výzvu zveřejnil ruský opoziční zpravodajský portál Mediazona.

K otevřenému dopisu se připojila šéfka ruských lékařských odborů a Navalného lékařka Anastasija Vasiljevová. "Opravdu doufáme, že Alexej zítra (v pátek) hladovku ukončí," sdělila Vasiljevová agentuře Reuters.

Zdroj: ČTK
Další zprávy