vyznamenání

Rakouští záchranáři dostanou za pomoc na Moravě po tornádu medaile

Šest členů posádek dvou rakouských vrtulníků, které na jihu Moravy pomáhaly večer 24. června po tornádu s převozem zraněných, dostane medaili českého ministra vnitra. Ministr Jan Hamáček (ČSSD) jim ve středu poděkoval během tiskové konference a připomněl, že jejich práci ztěžovala složitá povětrnostní situace. Medaili jim předá velvyslanectví ve Vídni.

V postižených obcích na Břeclavsku a Hodonínsku ve středu končí s pomocí hasiči, protože demoliční práce už jsou hotové. Zůstávají policisté, vojáci a psychologové. Vláda chce podle Hamáčka v místě posílit stavební úřady, které vydávají povolení k stavbám, a pomoci starostům, kterým chybějí lidé. Náklady na pomoc hasičů, včetně opotřebování strojů, Hamáček zatím odhadl na 200 milionů korun.

Zdroj: ČTK

Prezident Zeman udělí vyznamenání in memoriam vojákyni Tiché

Prezident Miloš Zeman udělí příští rok o státní svátek 28. října in memoriam medaili Za hrdinství štábní praporčici Michaele Tiché, jež zemřela ve čtvrtek na Sinaji po pádu vrtulníku mnohonárodnostních sil. Na Twitteru to dnes uvedl mluvčí Hradu Jiří Ovčáček. Tichá je první vojákyní české armády, která při plnění zahraničních úkolů zemřela.

Zdroj: ČTK
Pokračovat