Vyšetřování nehody policejního BMW s protokolářem Krulišem skončilo. Zákon porušen nebyl, tvrdí GIBS

ČTK ČTK
21. 11. 2017 15:17
Generální inspekce bezpečnostních sborů (GIBS) uzavřela vyšetřování květnové nehody policejního sportovního BMW i8 v Brně, při které se zranil zástupce vedoucího hradního protokolu Vladimír Kruliš. Nezjistila žádné protiprávní jednání, informovala mluvčí inspekce Radka Sandorová. "Nebylo zjištěno podezření ze spáchání trestného činu ani jiného protiprávního jednání ze strany příslušníka Policie České republiky," uvedla. Současně podle Sandorové není ve vyšetřování možný další posun, proto byl případ odložen. Již v červnu policejní prezidium uvedlo, že přítomností Kruliše v policejním BMW nebyly porušeny žádné právní předpisy.
Policejní BMW i8.
Policejní BMW i8. | Foto: Eva Srpová
 

Právě se děje

před 34 minutami

Bolivijský prezident obhájil mandát, opozice hovoří o volebním podvodu

Dosavadní prezident Evo Morales patrně obhájil mandát již v prvním kole prezidentských voleb v Bolívii. Podle agentury AP to na základě sečtení 95 procent hlasů uvedl bolivijský volební soud. Učinil tak poté, co na téměř den pozastavil zveřejňování informací o sčítání hlasů.

Opoziční kandidát Carlos Mesa prozatímní výsledek neuznal a hovoří o volebním podvodu. Na několika místech země vypukly nepokoje.

před 1 hodinou

Bílý dům mě připravil už o pět miliard dolarů, tvrdí Trump

Americký prezident Donald Trump službou vlasti v Bílém domě přišel až o pět miliard dolarů (115 miliard korun). Řekl to novinářům s tím, že kdyby měl možnost se znovu rozhodnout, nezaváhal by ani chvilku a opět si vybral práci pro Spojené státy, napsala agentura Reuters.

Odhad Trumpova jmění se podle Forbesu či Bloombergu pohybuje okolo tří miliard dolarů (68 miliard korun), přesná částka ale známa není.

"Jestli tratím dvě miliardy dolarů, pět miliard dolarů, nebo méně, to je úplně jedno. Je mi to jedno," řekl Trump. "Dělám to pro tuto zemi, dělám to pro lidi," dodal.

Další zprávy