Video: Garáže na Letné se po letech odkladů otevírají. Problém s parkováním jen zmírní, říká radnice

ČTK ČTK
15. 9. 2017 15:44
Zástupci hlavního města a Prahy 7 v pátek slavnostně otevřeli dlouho očekávané podzemní garáže na Letné, avšak první řidiči zde budou moci zaparkovat až v sobotu v 8 hodin ráno. Zprovoznění garáží, které vznikly při stavbě tunelu Blanka, Praha odkládala několik let. Některým řidičům tak odpadne každodenní boj o parkovací místa, kterých je na Praze 7 nedostatek. Podle vedení radnice Prahy 7 však garáže problém s parkováním nevyřeší, pouze zmírní. Rezidenti v garážích budou moci parkovat za 800 korun měsíčně, přespolní pak o tisícikorunu dráž. Garáže měly být otevřeny spolu s tunelem v září 2015. Termín byl několikrát odložen, mimo jiné kvůli potížím s technologiemi uvnitř stavby.
Konečně! Pod pražskou Letnou se řidičům otevře 800 nových parkovacích míst | Video: Tomáš Cetkovský
 

Právě se děje

před 41 minutami

Rusko otestovalo start hyperzvukové střely Cirkon poprvé z vojenského plavidla

Rusko úspěšně vyzkoušelo nejnovější hyperzvukovou střelu Cirkon (Zirkon), která byla poprvé odpálena z vojenského plavidla. Oznámila to dnes agentura TASS s odvoláním na nejmenované vojenské zdroje. Test se odehrál už v minulém měsíci.

Raketa Cirkon dosahuje podle starších výroků prezidenta Vladimira Putina devítinásobku rychlosti zvuku a při doletu až 1000 kilometrů může zasahovat námořní i pozemní cíle.

Zdroj: ČTK
před 51 minutami

Lídrem STAN pro podzimní krajské volby bude v Plzeňském kraji regionální předseda hnutí a současný hejtmanův náměstek pro dopravu Pavel Čížek

O tom, že Čížek povede kandidátku, hovořilo hnutí už loni, ve čtvrtek pozici stvrdil jeho regionální sněm. Řekl to pro ČTK krajský manažer Václav Cinádr.

Zdroj: ČTK
Další zprávy