Video: Garáže na Letné se po letech odkladů otevírají. Problém s parkováním jen zmírní, říká radnice

ČTK ČTK
15. 9. 2017 15:44
Zástupci hlavního města a Prahy 7 v pátek slavnostně otevřeli dlouho očekávané podzemní garáže na Letné, avšak první řidiči zde budou moci zaparkovat až v sobotu v 8 hodin ráno. Zprovoznění garáží, které vznikly při stavbě tunelu Blanka, Praha odkládala několik let. Některým řidičům tak odpadne každodenní boj o parkovací místa, kterých je na Praze 7 nedostatek. Podle vedení radnice Prahy 7 však garáže problém s parkováním nevyřeší, pouze zmírní. Rezidenti v garážích budou moci parkovat za 800 korun měsíčně, přespolní pak o tisícikorunu dráž. Garáže měly být otevřeny spolu s tunelem v září 2015. Termín byl několikrát odložen, mimo jiné kvůli potížím s technologiemi uvnitř stavby.
Konečně! Pod pražskou Letnou se řidičům otevře 800 nových parkovacích míst | Video: Tomáš Cetkovský
 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Aktualizováno před 35 minutami

Francie zadržela britskou rybářskou loď, spor kolem práv na rybolov se stupňuje

Francie v noci na čtvrtek zadržela britskou rybářskou loď, která podle místní vlády lovila u ústí řeky Seiny bez patřičného povolení. Média incident spojují s eskalujícím sporem mezi Británií a Francií o právo na rybolov v britských vodách v návaznosti na brexit.

Paříž vyhrožuje sankcemi za to, že Britové podle ní nevydali francouzským rybářům dostatečný počet licencí, Londýn ve čtvrtek slíbil odvetu a hovořil o porušení mezinárodního práva. Londýn oznámil, že si chce předvolat francouzskou velvyslankyni v Británii.

Zadržená britská loď skončila v přístavu Le Havre, kde mohou úřady zkonfiskovat úlovek a plavidlo zadržovat do uhrazení poplatku, píše zpravodajská společnost BBC. Francouzská státní tajemnice pro námořní otázky Annick Girardinová sdělila, že hlídka v zálivu u ústí Seiny narazila ještě na jedno britské plavidlo, jehož posádka dostala slovní varování. Posádky obou lodí zároveň podle vládního prohlášení dostaly pokuty.

Zdroj: ČTK
před 3 hodinami

Zemřel nejstarší fotbalový reprezentant, Pazderovi bylo 92 let

Zemřel bývalý fotbalový útočník Arnošt Pazdera, jenž byl v 92 letech nejstarším žijícím reprezentantem. S odkazem na rodinu o tom ve čtvrtek informoval oficiální web Fotbalové asociace České republiky.

Pazderovo jméno je spojeno především se Spartou Praha, v jejímž dresu odehrál 597 zápasů a vstřelil 114 gólů. Na Letné získal v letech 1952 a 1965 mistrovské tituly.

V národním mužstvu odehrál Pazdera v 50. letech 19 zápasů a vstřelil tři branky. Nezapomenutelný byl jeho gól po sólu z půlky hřiště v utkání v Budapešti v roce 1956, kde Československo vyhrálo 4:2 a uštědřilo hvězdným Maďarům první domácí porážku po 13 letech.

Zdroj: ČTK
Další zprávy