Muž najel v Helsinkách autem do lidí, jednu ženu zabil. Padesátiletý Fin byl opilý

ČTK ČTK
Aktualizováno 28. 7. 2017 23:20
V centru finského hlavního města Helsinek najel v pátek řidič do davu lidí. Řidič zabil ženu a několik dalších osob zranil. Příčina neštěstí zatím není známa, informovala agentura Reuters. Finská policie řidiče vozu ve věku kolem padesáti let na místě zadržela a následně převezla do nemocnice na krevní testy. V okamžiku neštěstí podle ní byl očividně pod vlivem omamných látek. Místo činu policie uzavřela. Nejednalo se o teroristický čin.
Policie ulici po útoku uzavřela.
Policie ulici po útoku uzavřela. | Foto: ČTK

Helsinki - V centru Helsinek najel přibližně padesátiletý muž do skupiny lidí. Na místě podle policie zemřela jedna žena a další čtyři osoby utrpěly zranění. Motiv muže zatím policie nezná, jelikož muž byl pod vlivem alkoholu či jiných látek a nebyl schopen výslechu. Na sociální síti Twitter policie uvedla, že se nejedná o teroristický čin. 

Finská policie řidiče vozu na místě zadržela. V okamžiku neštěstí podle ní byl očividně pod vlivem alkoholu či jiné omamné látky. Helsinská policie muže převezla do nemocnice na krevní testy. 

Podle finské veřejnoprávní televize Yle je řidič "Fin ve věku kolem padesáti let". Obětí incidentu se stala žena z Finska. Čtyři osoby - dvě ženy a dva muži - s různými druhy zranění záchranáři převezli do nemocnice. Podle policie jsou mezi zraněnými dva ruští občané, jeden člověk z Finska a jeden z Estonska.

Helsinská policie na svém Twitteru uvedla, že neexistuje jediný náznak, že by mohlo jít o terorismus. "Řidič byl opilý a stále ještě blouzní," uvedli policisté. Zatím nebyl schopen výslechu. 

Čtyři osoby s různými druhy zranění záchranáři převezli do nemocnice, informovala agentura Reuters. 

K incidentu podle finských médií došlo na ulici Lönnrotikatu, necelých pět set metrů od helsinské katedrály, dominanty finské metropole. Místo neštěstí policie uzavřela.

Neštěstí zpočátku vyvolalo obavy, že by mohlo jít o teroristický útok. Vůz si totiž v poslední době ke spáchání atentátu zvolili radikálové hned v několika zemích. V jihofrancouzském Nice zabil útočník loni v červenci pomocí nákladního vozu na promenádě 86 lidí. Stejným způsobem zavraždil loni v prosinci atentátník 12 lidí včetně jedné Češky v Berlíně. V dubnu spáchal pomocí nákladního vozu teroristický útok také islamista ve Stockholmu. Zabil tehdy pět osob. Autem zabíjeli útočníci také při třech letošních teroristických útocích v Londýně.

 

Právě se děje

Další zprávy