Policie v Egyptě dopadla Čecha, který se 10 let skrýval před spravedlností

ČTK ČTK
21. 1. 2023 20:09
Egyptská policie dopadla v Hurghádě Čecha, který se skoro deset let skrýval, aby nemusel do vězení za úvěrový podvod se škodou 12 milionů korun. Policejní mluvčí David Schön oznámil, že je dopadený muž už v českém vězení, kde ho čeká za mřížemi pět a půl roku.
Foto: Záběr z videa Policie ČR

"Na začátku tohoto týdne zadržela egyptská policie v Hurghádě pětapadesátiletého muže, který se před spravedlností skrýval od roku 2013," uvedl Schön. "Díky kolegům z káhirské kanceláře Interpolu se po získání konkrétních informací k pobytu podařilo uprchlíka zadržet a v rekordním čase deportovat do Česka," doplnil.

Cesta dopadeného muže od zadržení v Egyptě do českého vězení trvala podle něj jen asi dva dny. "Za poslední tři měsíce se tímto způsobem podařilo z Egypta eskortovat již čtyři odsouzené osoby," sdělil Schön.

Rychlé vydávání uprchlíků z různých zemí celého světa do Česka je podle mluvčího policie stále běžnější díky spolupráci zemí v Interpolu a využívání kontaktů policistů českého Ředitelství pro mezinárodní policejní spolupráci. "V minulém roce se díky spolupráci v rámci Interpolu podařilo dopadnout a přepravit 34 uprchlíků," uvedl Schön.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Další zprávy