Uplynulé dny ve fotografiích Aktuálně.cz

Uplynulé dny ve fotografiích Aktuálně.cz
A koho nepřesvědčí ani tohle, ten musí volit někoho jiného.
Sešlo se jich asi čtyři sta. Nelíbí se jim, že extrémisté chystají v Krupce pochod pod jejich okny. Nechtějí být pro nikoho atrakcí.
Seznamte se - ochranné sbory Dělnické strany. Tentokrát v Krupce.
Shromáždění Rómů v Krupce na protest proti pochodu neonacistů. Bezmoc stíhala naštvanost.
Foto: Ludvík Hradilek
Vojtěch Marek Vojtěch Marek
27. 4. 2009 11:47

Vybíráme pro Vás nejlepší snímky uplynulých dní. Připomeňte si události, u kterých byli fotoreportéři online deníku Aktuálně.cz.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Albánii zasáhla dvě zemětřesení, zanechala po sobě 108 zraněných, nikdo nezemřel

Albánii v sobotu zasáhlo zemětřesení, jehož intenzitu seismologové stanovili na 5,8 stupně. Záchvěvy půdy byly cítit i v sousedních zemích, především v Černé Hoře, vyžádaly si 108 zraněných, kteří byli ošetřeni v nemocnicích v Tiraně a Drači. Nejsou hlášena žádná úmrtí. Epicentrum sobotního zemětřesení se nacházelo zhruba 30 kilometrů severně od města Drač (Durrës) u pobřeží blízko Mysu Rodon. Podle albánského geofyzikálního ústavu šlo o nejsilnější zemětřesení v Albánii za posledních 20 až 30 let. Obyvatele pak vyděsily další otřesy v noci ze soboty na neděli o síle 4,8 stupně. 

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Zemřel hoteliér, který se zasloužil o expanzi Hiltonu, bylo mu 91 let

Ve věku 91 let zemřel tento týden ve Spojených státech hotelový magnát William Barron Hilton, který rozšířil hotelové impérium založené jeho otcem. Informovala o tom agentura AP. Rodina Hiltonových oznámila, že Barron Hilton zemřel přirozenou smrtí ve čtvrtek ve svém domově v Los Angeles. Zůstalo po něm osm dětí a 15 vnoučat, mezi nimiž jsou i známé celebrity Paris a Nicky Hiltonovy. V rodinné firmě začal působit v 50. letech minulého století a dokázal ji dostat až na špičku hotelového průmyslu. V čele společnosti, která v současné době provozuje tisíce hotelů po celém světě včetně České republiky, stál 30 let.

Zdroj: ČTK
Další zprávy