Fotoblog: Tryzna za krajinu. Ministr průmyslu přijal pozůstalé a dostal smuteční věnec z roští

Fotoblog: Tryzna za krajinu. Ministr průmyslu přijal pozůstalé a dostal smuteční věnec z roští
Mrholí, je pošmourné říjnové dopoledne.
Zástupci nevládních organizací ve smutečním průvodu přicházejí před ministerstvo průmyslu a obchodu.
V čele nesou smuteční věnec.
Sotva pětadvacet let si česká krajina ubránila hranice s hnědouhelnými lomy. Dnes čelí nerovnému útoku.
Foto: Ludvík Hradilek
Ludvík Hradilek Ludvík Hradilek
6. 10. 2015 13:52
Zástupci ekologických nevládních organizací uctili před ministerstvem průmyslu a obchodu památku české krajiny. Po smutečních projevech předali ministru Janu Mládkovi smuteční věnec z českého roští. Pan ministr věnec převzal a smuteční delegaci přijal. Nad šálkem kávy černé jak jeho svědomí nabídl truchlícím obchod: Odepíše zásoby uhlí pod Horním Jiřetínem za podporu dostavby Dukovan a úložiště jaderného odpadu. V nekonstruktivním dialogu setrvali půl hodiny, aniž by se jejich stanoviska jakkoli sblížila.
 

Právě se děje

před 24 minutami

Národní galerie Praha prodlouží výstavu maleb a dalších prací slavného malíře Rembrandta van Rijna do 21. března

Národní galerie Praha prodlouží výstavu maleb a dalších prací slavného malíře Rembrandta van Rijna do 21. března. Uvedla to dnes Česká televize. Výstava v paláci Kinských nazvaná Rembrandt: Portrét člověka začala 25. září a měla trvat do konce ledna. Kvůli nejpřísnějším opatřením proti koronaviru je od 27. prosince pro veřejnost uzavřená.

V paláci Kinských je vystaveno deset maleb a přes 50 prací slavného malíře. Výstava měla původně začít na jaře, její otevření bylo kvůli šíření nemoci covid-19 přesunuto na září. V prosinci byla mezi pěti výstavami, které měly výjimku ze zákazu otevření. Výjimku hygieniků s několika podmínkami dostaly výstavy s významnými zahraničními zápůjčkami. Ostatní galerie a muzea musela zavřít od 18. prosince.

Výstavu NGP připravila ve spolupráci s Wallraf-Richartz-Museum & Fondation Corboud v Kolíně nad Rýnem. Díla zapůjčily instituce jako Metropolitní muzeum v New Yorku, Londýnská Národní galerie, madridské Prado, Rijksmuseum v Amsterdamu či vídeňská Albertina. Výstava byla ústředním loňským projektem NGP. Bývalá ředitelka NGP Anne-Marie Nedoma ČTK před otevřením výstavy řekla, že tolik významných uměleckých děl Rembrandta i jeho souputníků lidé v Praze ještě neviděli.

Zdroj: ČTK
Další zprávy