FOTO Mějte se tu dobře. Ministři byli v ghettu na severu

FOTO Mějte se tu dobře. Ministři byli v ghettu na severu
Poslanec z Děčína Jaroslav Foldyna (ČSSD) přivítal ve Šluknově svého stranického kolegu, ministra vnitra Milana Chovance.
Severní vítr přivítal ministryni práce a sociálních věcí Michaelu Marksovou Tominovou.
Poslední přijel ministr pro legislativu a lidská práva Jiří Dienstbier.
Početnou policejní ekipu vedl jejich prezident Tomáš Tuhý.
Foto: Aktuálně.cz
Ludvík Hradilek Ludvík Hradilek
13. 5. 2014 15:30
Starostové nejsevernějších obcí a měst Česka si opakovaně stěžují, že jim stát nepomáhá s řešením sociálního napětí v jejich regionu. Vládní delegace přijela na inspekci.

Šluknov - Před třemi lety překvapily Česko protiromské demonstrace ve Varnsdorfu.

Dvě desítky starostů se pak podepsaly pod manifest vyzývající vládu, aby situaci řešila.

Po třech letech svůj apel zopakovali. Sociální napětí trvá a nepokoje se mohou opakovat.

Tři ministři Sobotkovy vlády nasedli do limuzín a jeli se do vyloučené lokality Česka podívat.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

V New Yorku bude zákaz nočního vycházení do konce týdne, úřady ho zavedly kvůli násilnostem po smrti černocha George Floyda

Zákaz nočního vycházení od 20 hodin večer do pěti hodin ráno místního času bude v New Yorku platit do konce tohoto týdne. Dnes to oznámil starosta největšího amerického města Bill de Blasio. Tamní úřady lidem opouštět domovy zakázaly v souvislosti s násilnostmi, jež vypukly po nedávné smrti černocha George Floyda.

De Blasio podle televize CNN vyzval demonstranty, aby dnes protestovali během dne. "Pak, prosím, jděte domů, protože večer máme práci s tím, abychom ve městě udrželi klid," řekl de Blasio. Dodal, že podporuje mírumilovné protesty a varoval, že pokud demonstranti nebudou poslouchat nařízení úřadů, nezůstane to bez reakce. "Nebudeme tolerovat jakékoliv násilí. Nebudeme tolerovat útoky na policisty. Nebudeme tolerovat rozdmýchávání nenávisti," upozornil starosta.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Nejméně tři zranění po útoku blízko vládní čtvrti v Kábulu

V mešitě v afghánském hlavním městě Kábulu se v úterý odpálil sebevražedný útočník. Podle vládních představitelů jsou na místě nejméně tři zranění. K útoku došlo blízko pečlivě střežené diplomatické čtvrti Vazír Akbar Chán, kde sídlí desítky mezinárodních organizací včetně českého velvyslanectví.

K činu se zatím nikdo nepřihlásil. Atentátník se podle ministerstva vnitra odpálil v prostoru mešity, kde se věřící omývají před tím, než vstoupí do hlavní části komplexu. Na místo byly vyslány policejní jednotky.

Zdroj: ČTK
Další zprávy