V islámském centru ve švýcarském Curychu se střílelo, tři lidé byli zraněni. Opodál našli mrtvolu

ČTK ČTK
Aktualizováno 19. 12. 2016 22:50
V islámském centru v největším švýcarském městě Curychu se dnes střílelo. Zraněni jsou tři lidé, jeden z pachatelů je na útěku. Policie oblast uzavřela, informoval web listu Tages Anzeiger. Počet zraněných potvrdila městská policie, podle které jde o dospělé osoby. Incident se odehrál v muslimské modlitebně v blízkosti hlavního nádraží ve městě. Strážci zákona uzavřeli přilehlé ulice v oblasti. Nedaleko od místa činu pak policie našla mrtvého člověka, i když není jasné, zda nález s incidentem souvisí.
Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: Thinkstock

Curych - V islámském centru v největším švýcarském městě Curychu se v pondělí střílelo. Dva z trojice napadených mužů jsou zraněni těžce. Po pachateli útoku, kterým je nejspíš 30letý muž, se intenzivně pátrá. Nedaleko od místa činu pak policie našla mrtvého člověka, i když není jasné, zda nález s incidentem souvisí, informoval web švýcarského listu Tages Anzeiger.

Mrtvolu strážci zákona objevili pod mostem několik stovek metrů vzdáleném od islámského centra. Zatím ale nebyla potvrzena souvislost tohoto nálezu s předchozí střelbou v modlitebně.

Policie hledá pravděpodobného útočníka na muslimy, kterým je podle svědků zhruba 30letý muž v tmavém oblečení a čepici. Pachatel vstoupil do modlitebny, kde postřelil tři muže ve věku 30, 35 a 56 let. V islámském centru tou dobou bylo celkem deset osob, hlavně ze Somálska, Eritreje a severozápadní Afriky.

Modlitebna se nachází v blízkosti hlavního nádraží ve městě. Strážci zákona uzavřeli přilehlé ulice v oblasti.

Curych je největší švýcarské město a současně finanční centrum země. V alpském státě žije přibližně 400 000 muslimů.

 

Právě se děje

Další zprávy