Ohlušující zásilka. Na tento balík pracovník logistické firmy nikdy nezapomene

Video Video
14. 1. 2022 15:11
Velký šok zažil pracovník logistické firmy ve městě Kchaj-feng v čínské provincii Che-nan. Při vykládání zásilek explodovala krabice s třaskavinami, kterou pokládal z auta na zem.
Při vykládání zásilek v Číně explodovala krabice s třaskavinami. | Video: Asociated Press

Na záběru bezpečnostní kamery je vidět pak pouze hustý dým a slyšet vzrušené hlasy. Do minuty se dým rozptýlí. Pracovník naštěstí utrpěl jen lehká zranění. Výbuch rozbil skleněné výlohy a dveře v blízkých obchodech. Případ policie vyšetřuje.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 28 minutami

Štrasburk odsoudil Turecko za roční věznění novináře německého deníku Yücela

Evropský soud pro lidská práva (ESLP) odsoudil Turecko za to, že v letech 2017 a 2018 věznilo bývalého dopisovatele německého deníku Die Welt, německo-tureckého novináře Denize Yücela. Novinář tehdy nebyl z ničeho obviněn, na svobodu se dostal po dlouhých politických sporech a po propuštění odjel do Německa. Jeho případ zhoršil vztahy mezi Berlínem a Ankarou.

Podle verdiktu ESLP Turecko porušilo Yücelovo "právo na svobodu" a "svobodu projevu a tisku" a novináře zadržovalo "bez přesvědčivého důkazu", který by dokládal jakékoliv provinění.

Odškodné, které mu turecký soud za roční vazbu přiřkl, je podle štrasburského soudu "zjevně nedostatečné a Yücel se může nadále považovat za oběť". ESLP nařídil Ankaře zaplatit Yücelovi odškodné 13 300 eur (325 tisíc korun).

Zdroj: ČTK
Další zprávy