Susan Boyle zkolabovala, je v nemocnici

Michal Štůsek Michal Štůsek
1. 6. 2009 12:10
Londýn (Velká Británie) - Internetová senzace posledních dní Susan Boyle byla s celkovým vyčerpáním hospitalizována v Londýně.
Foto: ITV

Velká favoritka soutěže Britain's Got Talent skončila po finálovém kole překvapivě na druhém místě. Z vítězství se nakonec radovala taneční skupina Diversity.

Podle informací britského deníku The Sun byla 48letá Skotka ráno převezena na kliniku duševního zdraví Priory v severní části Londýna.

Na Susanino nenormální chování poukázali zaměstnanci hotelu, ve kterém byla na finálové kolo soutěže ubytována.

Nakonec zavolali zdravotníky a policii, kteří si vyčerpanou Susan odvezli na pozorování.

Celkové vyčerpání

"Vše se odehrálo v klidu, nechtěli ji stresovat nebo rozčílit. Nevypadala dobře, chovala se nepřítomně, tak nějak ztraceně, " popsal její chování nejmenovaný zdroj.

Tisková mluvčí soutěže popsala Susanin stav jako celkové vyčerpání. "Nabízíme jí naši podporu ve všech možných směrech a přejeme jí rychlé uzdravení, " vzkázala přes media.

Susan Boyle se s videem, kde zpívá skladbu I Dreamed a Dream z muzikálu Bídníci, stala ze dne na den internetovým fenoménem. Jen na stránkách YouTube vidělo nahrávku téměř 100 milionů lidí.

Nezaměstnaná žena, která je dobrovolnicí v místním kostele si získala celosvětovou popularitu, která se negativně odrazila na jejím zdraví. 

 

Právě se děje

před 34 minutami

Jihokorejský ministr, který měl řešit korupci ve vládě, kvůli vlastním skandálům nabídl rezignaci. V úřadu byl od začátku září

Nový jihokorejský ministr spravedlnosti Čo Kuk, jehož jmenování kvůli korupčnímu skandálu jeho rodiny vyvolalo v zemi demonstrace a otřáslo místní liberální vládou, dnes nabídl rezignaci. Informovaly o tom dnes agentury Reuters a AP. Zatím podle nich není jasné, zda jihokorejský prezident Mun Če-in demisi přijme.

Hlava státu Čoa jmenovala do funkce 9. září, jeho hlavním úkolem bylo dovést do konce reformu prokuratury. Cílem reformy je poskytnout více pravomocí policii a vytvořit zvláštní agenturu, která by se zabývala korupčními kauzami vysoce postavených vládních činitelů.

Příchod dřívějšího prezidentova poradce pro občanské záležitosti a profesora práva vyvolal protesty, protože úřady vyšetřují finanční investice jeho rodiny a také sporné přijetí jeho dcery na univerzitu. V Soulu ale manifestovali i Čoovi příznivci, kteří kauzu označovali za umělou a hon na čarodějnice. Sám Čo popírá, že by se dopustil něčeho nezákonného.

Zdroj: ČTK
před 48 minutami

Svíce u Gottovy vily na Bertramce se na přání rodiny zatím odklízet nebudou

Termín úklidu byl na přání rodiny odložen, zatím není známo na kdy. Lidé začali chodit spontánně k vile 2. října, kdy bylo oznámeno úmrtí osmdesátiletého zpěváka. Místo zaplavili svíčkami, květinami, vzkazy, fotografiemi, plyšáky, balonky a dalšími předměty.

"Na přání rodiny se termín úklidu pietního místa Nad Bertramkou posouvá, přesný termín zatím není znám. Vše řeší hlavní město Praha přímo s rodinou," napsala mluvčí TSK Lišková.

Další zprávy