StB si vedla spis o úchylkách Karla Gotta

Aktuálně.cz Aktuálně.cz
29. 7. 2009 11:53
Praha - Komunistická státní tajná policie vedla na idol Karla Gotta velmi diskrétní informaci, kterou proti němu mohla později použít.
Křest CD Karla Gotta
Křest CD Karla Gotta | Foto: Jiří Herman/www.hermina.cz

Jak zjistil online deník Aktuálně.cz, ve spise StB - založeném v roce 1971, kdy zpěvák "bez povolení pobýval v zahraničí" - se dochovala výpověď psychiatra Zdeňka Dytrycha, který tajné policii sdělil, že národní idol trpí sexuální úchylkou.

"Jednalo se a snad i jedná do poslední doby o sexuální úchylku u Karla Gotta," uvádí se v psychiatrem podepsané výpovědi ze dne 11.srpna 1971. "V některých případech i z hlediska trestného."

Zpěvák potvrdil Aktuálně.cz, že se s doktorem Dytrychem znal i jako jeho pacient, když pracoval v ČKD. "Radil jsem se s ním o některých věcech, spíš osobních," řekl zpěvák Aktuálně.cz. "Pomohl mi diagnózou dostat se z fabriky, což v té době nebylo jednoduché."

Zpěvák se nakonec do tehdejšího Československa vrátil. Ještě předtím ale napsal žádost o shovívavost komunistickému prezidentovi Gustávu Husákovi.

"Mně připadal ten člověk (Husák) jako velice dobrý člověk, inteligentní, i v zahraničí na něj měli velmi pozitivní názor," řekl Gott v rozhovoru pro Aktuálně.cz. "Vyzval (k návratu) nás, my jsme to akceptovali, a protože dodržel slovo, bylo by nevhodné o něm mluvit špatně."

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Paris St. Germain koupil útočníka Icardiho za 1,5 miliardy korun

Za více než 1,5 miliardy korun přestoupil argentinský fotbalista Mauro Icardi z Interu Milán do Paris St. Germain, kde už v této sezoně hostoval. S devítinásobným mistrem francouzské ligy podepsal sedmadvacetiletý útočník smlouvu do roku 2024.

Icardi si loni odchod z Interu vytrucoval. V milánském klubu se nemohl domluvit na prodloužení smlouvy, byl vyřazen z týmu a nesměl s ním dlouho ani trénovat. V září přišel do PSG, v jehož dresu zářil. V 31 zápasech dal 20 gólů a řekl si o setrvání v klubu.

Na základě opce mohl pařížský celek získat Icardiho za 70 milionů eur, ale vzhledem k dopadům koronavirové krize souhlasil Inter podle agentury AFP se snížením částky na méně než 60 milionů eur. Podle italských médií dostane milánský klub 50 milionů okamžitě a dalších osm milionů eur v bonusech. Pokud by se Icardi vracel z PSG do italské ligy, obdrží Inter dalších 15 milionů eur.

"Děkujeme za šest let u nás a přejeme všechno nejlepší v budoucí kariéře," rozloučilo se s Icardim vedení Interu, kam přišel v roce 2013 ze Sampdorie Janov za 13 milionů eur. Za milánský tým odehrál 219 utkání a dal 124 branek.

Další zprávy