Spouštíme novou podobu Aktuálně.cz

Přenos skončil
V noci z 3. března na 4. března naši programátoři nespali, ale pracovali na spuštění nové podoby online deníku Aktuálně.cz. Jak to celé probíhalo?
burndown chart ukazuje, že jsme připraveni
burndown chart ukazuje, že jsme připraveni | Foto: Aktuálně.cz

Zatímco většina našich kolegů z redakce i z dalších oddělení je už dávno doma, tým vývojářů se schází k noční bojové hře na téma "nová podoba Aktuálně.cz".

Dnešní noc je výsledkem více než roční přípravy, během které byl připraven kompletně nový redakční systém a nová podoba webu.

Již před půl rokem byla spuštěna první beta verze. Dnes v noci se do nové podoby převléknou všechny sekce Aktuálně.cz. To ale není konec, ale svým způsobem stále jen začátek. Ještě před sebou máme dlouhou cestu.

Přenos skončil
04:30

vývoj jede dál - máme v plánu ještě spoustu vylepšení...

03:30

dokonáno jest - teď už jen sledovat pomalu narůstající trafic

Nové Aktuálně.cz
Nové Aktuálně.cz | Foto: Aktuálně.cz
02:45

šéf vývoje Petr Flégl zjišťuje, že smytí válečného pomalování nebude tak jednoduché

02:00

otevíráme první energy drinky a testujeme spuštěné Aktuálně.cz

01:20

spouštíme přesměrování a tím uzavíráme další kapitolu Aktuálně.cz

burndown chart ukazuje, že jsme připraveni
burndown chart ukazuje, že jsme připraveni | Foto: Aktuálně.cz
01:00

na akci dohlíží i šéf vývoje Petr Flégl

kontroluje i šéf vývoje
kontroluje i šéf vývoje | Foto: Aktuálně.cz
00:15

hangout s provozním oddělením a jdeme na to

23:00

testujeme nové ankety

- fyzika pro základní školy nám celkem jde

- se zeměpisem je to horší

21:00

úprava webu poradna.aktualne.cz

20:30

poslední úpravy zmigrovaných článků a galerií

začínáme uzavírat jednu kapitolu deníku Aktuálně.cz

Aktuálně.cz
Aktuálně.cz | Foto: Aktuálně.cz
Václav Bárta Jan Křivohlávek Martin Holcman Tomáš Hrabinský Miroslav  Hajda Tomáš Litera Václav Bárta, Jan Křivohlávek, Martin Holcman, Tomáš Hrabinský, Miroslav Hajda, Tomáš Litera
Aktualizováno 4. 3. 2014 4:16
 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 5 hodinami

Bayern i v oslabení zvládl bundesligový zápas ve Fürthu a vyhrál 3:1

Fotbalisté Bayernu Mnichov porazili v předehrávce 6. kola německé ligy Fürth 3:1, přestože proti nováčkovi hráli takřka celý druhý poločas v oslabení. Po úvodní remíze vyhráli v sezoně páté utkání za sebou a vedou neúplnou tabulku o tři body před Wolfsburgem, který má sobotní zápas k dobru.

Skóre otevřel v 10. minutě Thomas Müller, po půlhodině hry zvýšil na 2:0 Joshua Kimmich. Tři minuty po začátku druhého poločasu ale dostal za ostrý faul červenou kartu Benjamin Pavard a bavorský tým se v deseti na výhru ještě hodně nadřel. Ve vyhrocené atmosféře dostal žlutou kartu v 64. minutě i trenér Bayernu Julian Nagelsmann.

Uklidnění úřadujícím šampionům přinesl v 68. minutě vlastní gól Sebastiana Griesbecka, po němž Bayern vedl už o tři branky. V závěru už jen zkorigoval stav přesnou hlavičkou Cedric Itten.

Aktualizováno před 6 hodinami

Brabec vnímá po debatě o Turówě posun, příští týden se sejde s polským ministrem

Ministr životního prostředí Richard Brabec (ANO) vnímá po pátečním jednání expertních týmů významný posun v některých bodech ohledně polského hnědouhelného dolu Turów. Příští týden, pravděpodobně v pondělí, bude jednat s polským protějškem Michalem Kurtykou, později opět zasednou i odborné týmy.  Polský prezident Duda ke sporu řekl v televizi, že se Polsko nemůže připravit o 7 procent energetického trhu a že vybízí k dialogu.

Podle Česka důl Turów u česko-polské hranice mimo jiné ohrožuje zásoby pitné vody v českých obcích. Soudní dvůr Evropské unie v pondělí uvalil na Polsko pokutu půl milionu eur denně (asi 12,7 mil. Kč) za neuposlechnutí předchozího soudního příkazu k přerušení těžby v dole.

Unijní soud už v květnu vydal na základě české žaloby předběžné rozhodnutí o zastavení těžby v dole. Polská vláda reagovala oznámením, že důl zavřít nehodlá, a stejné stanovisko zaujal také generální ředitel společnosti PGE, vlastníka dolu. Náhlé zastavení těžby by podle Polska ohrozilo energetickou bezpečnost země a tisíce pracovních míst. Soud následně vyměřil Polsku zmíněnou pokutu.

Polský ministr spravedlnosti Zbigniew Ziobro v pátek podle agentury PAP řekl, že Soudní dvůr Evropské unie neměl v dané etapě sporu o důl Turów právo uložit Polsku pokutu. Spor o Turów před unijním soudem ještě nedospěl k verdiktu. 

Brabec nechtěl být ohledně možné dohody konkrétní. "Dokud není domluveno všechno, není domluveno nic. Nicméně bylo několik bodů, které byly významně sporné celou dobu. Dnes po jednání vnímám posun v některých a uvidíme. Nechci konkretizovat," řekl v pátek. "Jsem rád, že se i po dnešním jednání přiblížil kompromis, který snad bude přijatelný pro obě strany, který snad budou umět schválit obě vlády," doplnil liberecký hejtman Martin Půta (Starostové pro Liberecký kraj).

Zdroj: ČTK
Další zprávy