Slováci prý na Wimbledonu chytili prasečí chřipku

Aktuálně.cz Aktuálně.cz
29. 6. 2009 9:30
Bratislava/Londýn - Tenisový svátek ve Wimbledonu má nevídaný problém.

Podle slovenské televize Joj se dva Slováci nakazili v Londýně prasečí chřipkou. Nejde ale o diváky, nýbrž o tenisty.

Podle stanice měli Filip Polášek a Michal Mertiňák pozitivní testy na tuto nemoc.

Sami tenisté, kteří sdílejí jeden hotelový pokoj, to ale krátce poté popřeli s tím, že mají jen teploty a nejsou v karanténě.

Podle Mertiňáka hodlají dnes odjet domů na Slovensko.

Tenisté se bojí

Právě tento devětadvacetiletý hráč, o kterém bylo v minulosti slyšet hlavně proto, že nelegálně sázel, nemohl kvůli horečce nastoupit do sobotního druhého kola Wimbledonu ve smíšené čtyřhře.

Jeho krajan Polášek už předtím vypadl z mužského deblu, ačkoliv byli ve dvojici s Parrotem desátými nasazenými.

Zpráva o možné nákaze vzbudila ve Wimbledonu rozruch.

Ačkoliv se vedení turnaje k případu dosud nevyjádřilo, podle některých informací se někteří tenisté a tenistky bojí možné nákazy.

 

Právě se děje

před 7 hodinami

Makedonská pohraniční stráž našla opuštěný kamion se 47 migranty

Hlídka pohraniční stráže Severní Makedonie objevila v blízkosti hranic s Bulharskem a Řeckem opuštěný kamion, v němž bylo pět desítek ilegálně cestujících migrantů.

Kamion, jehož řidič utekl, hlídka objevila v pátek pozdě večer. V nákladním prostoru tohoto vozidla se schovávalo 47 migrantů pocházejících z Afghánistánu, Pákistánu a Iráku, informovala policie.

Zdroj: ČTK
před 8 hodinami

Hokejový útočník Frk podepsal novou smlouvu s Los Angeles

Hokejový útočník Martin Frk podepsal novou dvouletou smlouvu s Los Angeles. Šestadvacetiletý hráč by si v příštích dvou letech měl v NHL vydělat celkem 1,45 milionu dolarů. Kings o tom informovali na svém oficiálním webu.

Odchovanec Karlových Varů zamířil do Los Angeles před sezonou, v předešlých letech působil v kanadsko-americké soutěži v organizaci Detroitu. Za Kings Frk zatím odehrál osm zápasů, vstřelil pět branek a přidal asistenci. Většinu sezony působil na farmě v týmu Ontario Reign v nižší AHL.

Frk působí v zámoří od roku 2010, po třech letech v juniorské soutěži QMJHL se snažil prosadit do kádru Detroitu, což se mu stabilně podařilo jen v sezoně 2017/18, kdy za Red Wings odehrál 68 utkání s bilancí jedenácti branek a čtrnácti asistencí. Většinu času strávil útočník s vyhlášenou tvrdou střelou na farmách v AHL a ECHL. Celkem zatím v NHL nastoupil k 108 utkáním (17+20).

Loni se rodák z Pelhřimova domluvil na smlouvě s Los Angeles, která mu v případě pobytu v NHL zajišťovala plat 700.000 dolarů. Podle nového kontraktu si mírně polepší, podle webu capfriendly.com má ale garantovaný stejný plat v NHL i AHL.

Další zprávy