Škola začala, prvňáčky čekaly dramatické chvilky

Škola začala, prvňáčky čekaly dramatické chvilky
Vladimír Šmicer a Zdeněk Šenkeřík přišli vítat prvňáčky a další žáky ZŠ Vladivostocká (vedle tréninkových hřišť Slavie v Edenu). Doprovodil je veselý panáček
Prvňáci měli zjevně jiné starosti
Pro ostřílené matadory je to brnkačka
Neostýchají se říci si o podpis
Foto: Ludvík Hradilek
Ludvík Hradilek Ludvík Hradilek
1. 9. 2009 10:58

Kalendář je neúprosný, letos nepřidal na prázdninách ani den. Drama dětí, jež šly dnes poprvé do školy, nezmírnili ani fotbalisté, kteří se na ně přišli podívat.

 

Právě se děje

před 13 minutami

Europarlament zbavil imunity bývalého katalánského premiéra Puigdemonta

Evropský parlament zbavil imunity katalánského expremiéra Carlose Puigdemonta a jeho dva kolegy. Úřady mohou opět zvážit žádost Španělska o jejich vydání.

Zdroj: ČTK
před 55 minutami

Spor Trump vs. Republikáni pokračuje. Bývalý prezident nesouhlasí s používáním svého jména

Ve Spojených státech se v posledních dnech vyhrocuje spor mezi Republikánskou stranou a bývalou hlavou státu Donaldem Trumpem ohledně využívání exprezidentova jména k propagačním účelům a výběru finančních příspěvků od drobných přispěvatelů. Trump v pondělí vyzval svoje podporovatele, aby nedávali peníze tradičním republikánským strukturám a aby místo toho podpořili jeho vlastní volební skupinu, jejímž cílem je podporovat kandidáty souznějící s Trumpovým programem.

Trumpovi právníci zaslali v pátek výzvu Celostátnímu výboru Republikánské strany (RNC) a dalším dvěma klíčovým stranickým organizacím, aby přestaly používat Trumpovo jméno ve veřejných kampaních bez jeho svolení. Podle exprezidentova poradce je Trump na volné používání svého jména citlivý a vadí mu také to, že tři zmíněné struktury Republikánské strany podporují kandidaturu některých zákonodárců, kteří se letos připojili na stranu demokratů při projednávání ústavní žaloby, jež na exprezidenta mířila ve spojitosti s lednovými nepokoji v Kapitolu.

Zdroj: ČTK
Další zprávy