Saúdové zmařili teroristické útoky, stoupenci IS chtěli udeřit během fotbalového zápasu

ČTK ČTK
30. 10. 2016 15:22
V Saúdské Arábii odhalili dvě teroristické skupiny, které se hlásí k radikální organizaci Islámský stát (IS). Jedna z nich chtěla zaútočit během fotbalového zápasu v Džiddě, uvedlo tamní ministerstvo vnitra. Každá buňka měla čtyři členy, všech osm bylo zatčeno. Jednu z buněk tvořili občané Saúdské Arábie. Působili severozápadně od Rijádu a příkazy jim dával jeden z velitelů IS v Sýrii. Dostali za úkol zaútočit na bezpečnostní síly. Ve druhé skupině byli dva Pákistánci, Syřan a Súdánec. Připravovali útok, při kterém mělo na parkovišti u stadionu v Džiddě v době kvalifikačního zápasu pro fotbalové mistrovství v roce 2018 explodovat auto s výbušninami.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Reuters
 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 45 minutami

KLDR odpálila podle Soulu balistickou raketu krátkého doletu

KLDR odpálila do moře balistickou raketu krátkého doletu, informovala agentura AP s odvoláním na jihokorejskou vládu. Střela spadla zřejmě do vod mimo japonskou výlučnou ekonomickou zónu, uvedla agentura Kjódó. Severokorejský velvyslanec při OSN zhruba v téže době na Valném shromáždění OSN v New Yorku vyzval Spojené státy, aby upustily od "nepřátelské politiky" vůči Severní Koreji.

Vypuštění rakety nepředstavuje okamžitou hrozbu pro americký personál, území ani pro spojence USA, sdělila v reakci armáda Spojených států, která má v Jižní Koreji na 28 000 vojáků. Odpálení střely však podle ní "zdůraznilo destabilizující dopady nedovoleného" severokorejského zbrojního programu.

Testy balistických raket zakazují KLDR rezoluce Rady bezpečnosti OSN. Soul nejprve informoval o blíže neurčené střele, kterou KLDR odpálila do moře východně od svých břehů. Japonsko už tehdy uvedlo, že by mohlo jít o balistickou raketu.

Zdroj: ČTK
Další zprávy