Samaddar nastupuje do čela ostravského Mittalu

alt
4. 4. 2008 16:20
Manažer byl zvolen předsedou představenstva
Sanjay Samaddar
Sanjay Samaddar | Foto: Arcelor Mittal Ostrava

Ostrava - Ocelářský podnik ArcelorMittal Ostrava má nového šéfa. Předsedou představenstva byl zvolen sedmačtyřicetiletý Sanjay Samaddar.

Ten byl do funkce navržen v březnu, představenstvo jej ještě musí potvrdit jako generálního ředitele.

Samaddar dosud působil jako marketingový ředitel skupiny ArcelorMittal pro východní Evropu. Odpovídal za plánování výroby, řízení objednávek, technickou podporu zákazníků a strategický marketing v celém regionu.

Pro firmu pracuje pět let, je i členem představenstva Mittalu v Polsku. Vystudoval chemické inženýrství a pracoval 19 let v hutním průmyslu.

Ve funkci nahradil Němce Gregora Münstermanna, který teď řídí polskou pobočku koncernu.

Samaddar se chce zaměřit i na společenskou odpovědnost firmy.  "Všude, kde ArcelorMittal působí, má stejné hlavní priority: bezpečnost práce a životní prostředí," prohlásil. V Ostravě ovšem společnost zatím patří k největším znečišťovatelům ovzduší.

Podnik je největší hutní firmou v Česku, včetně dceřiných společností zaměstnává přes 10 tisíc lidí. V účetním roce 2006 vydělal 9,6 miliardy korun po zdanění. Necelých 30 procent firmy vlastní stát.

Čtěte dále:
Vlastník Mittal Steel Ostrava vykázal rekordní rok
Česko vyhrálo spor s ArcelorMittal. Ušetří 11 miliard
Po Mittalovi investuje v Česku další indický miliardář

 

Právě se děje

před 2 hodinami

V Barmě pokračují demonstrace proti vojenské juntě

Desítky tisíc lidí vyšly v neděli do ulic barmských měst znovu protestovat proti vojenské juntě, která před víc než měsícem převzala moc v zemi. Demonstrace se podle agentury Reuters konají, přestože bezpečnostní síly v noci na dnešek provedly v největším barmském městě Rangúnu razie proti organizátorům protestů a opozičním aktivistům.

Podle záběrů zveřejněných na facebooku policie zasáhla slzným plynem a zábleskovými granáty proti účastníkům protestu ve městě Lašio v Šanském státě na severu země. V historickém městě Pugam, ležícím v centrální oblasti Barmy, se policie snažila střelbou rozehnat tamní demonstraci, není ale jasné, zda použila ostré náboje nebo gumové projektily.

Zatím nejsou zprávy, že by při nedělních demonstracích byli mrtví či zranění. Protesty v dalších městech jsou dosud podle informací Reuters poklidné.

Zdroj: ČTK
Další zprávy