Komerční článek - Toto je reklamní sdělení. Aktuálně.cz není jeho autorem a neovlivňuje jeho obsah

S E.ON Energie, a.s. letos většina domácností ušetří

komerční sdělení
12. 1. 2012 10:43
S E.ON Energie, a.s. letos většina domácností ušetří
Foto: komerční sdělení

Letošní výrazné zvýšení celkových cen elektřiny se vyhne více než jednomu milionu zákazníků společnosti E.ON Energie, a.s. v jižních Čechách a na jižní Moravě. V nejběžnějších distribučních sazbách D 01d a D 02d dochází oproti roku 2011 k poklesu celkové ceny. Zákazníci s těmito distribučními sazbami tak zaplatí za elektřinu méně než v loňském roce.


Jak se podařilo uchránit zákazníky výrazného zdražení? Celková cena elektřiny se skládá z cen za dodávku elektřiny, její distribuci a související služby. Cena za dodávku, tedy za vlastní elektřinu, rostla napříč celým trhem. Výrazné rozdíly jsou však v míře jejího nárůstu. E.ON Energie, a.s. zvyšuje pouze o 5,5 %, zatímco podle tiskové zprávy Energetického regulačního úřadu (ERÚ) ze dne 22. 11. 2011 ČEZ Prodej, s.r.o. a Pražská energetika, a.s. (PRE) zdražují o 8,4 %, respektive 6,4 %. „Společnost E.ON nakoupila část elektřiny ještě před jejím zdražením způsobeným událostmi v japonské Fukušimě a následným rozhodnutím německé vlády o odstavení všech jaderných elektráren. To nám umožnilo udržet cenu za dodávku nízko," vysvětluje mluvčí energetické skupiny E.ON Vladimír Vácha. Pozitivní vliv na celkovou cenu elektřiny má také vývoj cen distribuce a ostatních regulovaných složek na distribučním území společnosti E.ON Distribuce, a.s., které poklesly o 3,8 %. Zákazníkům na distribučním území ČEZ Distribuce, a. s. a PREdistribuce, a. s. tyto náklady naopak rostou.

Foto: komerční sdělení


 
Co tento vývoj celkové ceny elektřiny znamená konkrétně? Například domácnost, která využívá produkt E.ON ElektřinaKlasik s distribuční sazbou D 02d a roční spotřebou 2,2 MWh, zaplatí letos za elektřinu 11 748 Kč. V relaci s cenami roku 2011 to znamená meziroční úsporu 240 Kč.


Můžeme tedy konstatovat, že v roce 2012 bude většina zákazníků společnosti E.ON Energie, a.s. z řad domácností platit za elektřinu méně než v roce předchozím. „Domácnost, která využívá elektřinu pro provoz běžných domácích spotřebičů s námi v příštím roce, ušetří," dodává Vladimír Vácha.


www.eon.cz

 

Právě se děje

před 45 minutami

Italští poslanci vyslovili důvěru vládě premiéra Conteho. Kabinet v úterý požádá o důvěru také druhou komoru Senát, kde ale nemá zaručenou většinu

Zdroj: ČTK
Další zprávy