Ruzyně byla na nohou. Muselo se vrátit letadlo ČSA

Report
28. 10. 2009 15:30
Stroji ATR 42 s dvaceti cestujícími a čtyřmi členy posádky na palubě se porouchal motor
Foto: Ludvík Hradilek

Praha - Letadlo společnosti ČSA na pravidelné lince Praha - Lublaň se muselo vrátit krátce před půl jednou na letiště Ruzyň. Stroji ATR 42 s dvaceti cestujícími a čtyřmi členy posádky na palubě se porouchal motor.

"Nešlo o žádný dramatický manévr. Letadlo se vrátilo bez nutnosti zásahu bezpečnostních složek," řekl Aktuálně.cz Daniel Šabík z tiskového oddělení Českých aerolinií. Hasiči jej však pro jistotu na přistávací dráze čekali.

Podle Šabíka se dvoumotorovému stroji porouchal pravý motor a piloti si vyžádali povolení k návratu na Ruzyň.

"Měli podezření na únik oleje z motoru, což se nakonec potvrdilo" upřesnil Šabík. Stroj je nyní v rukou techniků.

"Letadlo přistálo bezpečně, nikdo nebyl zraněn a nyní společnost ČSA hledá pro cestující do Lublaně náhradní, alternativní a co nejrychlejší způsob, jak je dopravit do Slovinska," dodal Šabík.

V nejhorším případě mohou využít večerní linku ČSA do Lublaně, ale ČSA oslovují ostatní aerolinie, aby dostaly své cestující na místo určení rychleji.

 

Právě se děje

před 6 hodinami

Sněmovna označila po vzoru jiných parlamentů libanonské šíitské hnutí Hizballáh jako celek za teroristickou organizaci

Sněmovna označila po vzoru jiných parlamentů libanonské šíitské hnutí Hizballáh jako celek za teroristickou organizaci, která ohrožuje všechny demokratické země. Vláda by to měla prosadit i v Evropské unii, která by měla přestat rozlišovat rozdělení Hizballáhu na politickou a vojenskou část. Dolní komora se na tom dnes usnesla na popud předsedkyně sněmovního výboru pro obranu Jany Černochové (ODS)

"Poslanecká sněmovna vyzývá vládu, aby na úrovni Evropské unie prosazovala opuštění konceptu dělení Hizballáhu na dvě části a jeho úplné zařazení na seznam teroristických organizací," stojí ve sněmovním usnesení. Ministři zahraničí EU zařadili před sedmi lety na evropský seznam teroristických organizací pouze vojenské křídlo hnutí.

Vláda by se podle poslanců měla rovněž zasazovat o potlačení vlivu Hizballáhu ve světě v zájmu posílení mezinárodní bezpečnosti. Sněmovna také konstatovala, že její usnesení "není nepřátelským aktem vůči libanonskému lidu a že má zájem na udržování partnerství s Libanonskou republikou". Zástupci Hizballáhu jsou součástí libanonské vlády.

Zdroj: ČTK
před 7 hodinami

Obama kritizoval na mítinku Trumpa kvůli "zpackanému" boji s pandemií

Bývalý americký prezident Barack Obama na mítinku na Floridě ostře kritizoval svého nástupce Donalda Trumpa kvůli "zpackanému" boji s epidemií covidu-19. Lepší strategie podle něj mohla zachránit tisíce lidských životů. Informovala o tom dnes stanice CNN.

Obama vystoupil na mítinku v Orlandu na Floridě, na který lidé kvůli epidemii covidu-19 mohli přijet jen v autech a z nich si projev vyslechnout.

Na podporu demokratického kandidáta na prezidenta a svého někdejšího viceprezidenta Joea Bidena vystoupil Obama už minulý týden v Pensylvánii. Florida i Pensylvánie patří ke klíčovým státům, jejichž voliče chtějí demokraté i republikáni dostat na svou stranu.

Podle bývalého prezidenta Trump pandemii ignoroval a nyní se zdráhá přijmout zodpovědnost za následky svých činů. "Ale tenhle úřad tak nefunguje. Jste zodpovědní nonstop," dodal. Současný šéf Bílého domu se podle Obamy zajímá víc než o blaho lidí o svůj mediální obraz. "Žárlí na covid kvůli mediální pozornosti, které se mu dostává," řekl.

Nadcházející volby označil Obama za "nejdůležitější za našich životů". Shromážděné vyzval, aby dali svůj hlas Bidenovi, neboť ten má podle něj "konkrétní plán", jak učinit z USA zdravější, spravedlivější a silnější zemi.

Zdroj: ČTK
Další zprávy