Roman Gallo nastupuje do PPF

alt
27. 8. 2008 17:34
Skupina hledá nové příležitosti v médiích

Praha - Pro skupinu PPF bude od září pracovat Roman Gallo, bývalý šéfredaktor Hospodářských novin, který stál i u zrodu deníku Aktuálně.cz.

Informoval o tom šéf marketingu a komunikace PPF Jiří Hájek.

Gallo nastupuje na nově vytvořenou pozici ředitele pro rozvoj mediálních strategií. Odpovídat bude za "tvorbu globální strategie v oblasti médií a vyhledávání nových obchodních příležitostí zejména v online médiích," uvedla PPF.

"Mezinárodní rozsah aktivit skupiny PPF a ambiciózní plány jejího rozvoje vytváří zajímavý prostor pro expanzi do oblasti médií," řekl k tomu Gallo. Společnost ale zatím nekomentovala konkrétní plány.

Třiačtyřicetiletý Gallo naposledy působil jako člen představenstva a ředitel redakcí Vltava-Labe-Press, kde vedl transformaci z novinového na multimediální vydavatelství.

V médiích celkem pracuje téměř dvacet let. Byl i ředitelem vydavatelství multimédií ve vydavatelství Mafra, kde se podílel na vzniku portálu idnes.cz.

Většinový majitel PPF, podnikatel Petr Kellner, má podíl i ve skupině PPF Investments. Jí spravovaný investiční fond PPF Alpha vlastní firmu Euronews, vydavatele týdeníku Euro.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Další zprávy