Zloděj ve Fryštáku očesal stovky stromů a ukradl tři tuny hrušek. Hrozí mu vězení

ČTK ČTK
31. 8. 2018 9:02
Nezvyklou krádež ovoce řešili nedávno také policisté ve Zlíně, kde někdo očesal za jednu noc 50 ovocných stromů v sadě v Bohuslavicích u Zlína.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Thinkstock

Zlín - Neznámý zloděj očesal stovky stromů ve Fryštáku na Zlínsku a odcizil tak asi 3000 kilogramů hrušek. "Za krádež mu nyní hrozí až pětileté vězení," sdělila zlínská policejní mluvčí Monika Kozumplíková.

Nezvyklou krádež ovoce řešili nedávno také policisté ve Zlíně, kde někdo očesal za jednu noc 50 ovocných stromů v sadě v Bohuslavicích u Zlína. Majitel přišel zhruba o tunu švestek, způsobená škoda činila asi 15 tisíc korun.

Ve Fryštáku má firma ze Slušovic v neoploceném sadu o výměře téměř 9000 metrů čtverečních vysázeno 672 hrušní Williams. Téměř všechny stromy byly letos plně obsypané hruškami, na každém stromě bylo asi pět kilogramů hrušek.

"Ředitel společnosti byl zkontrolovat úrodu 11. srpna. Tehdy usoudil, že zbývají ještě dva týdny do plného dozrání ovoce. Do sadu vyslal 27. srpna brigádníka, který měl úrodu sklidit. Na původně obsypaných stromech však téměř nic nezbylo. Muž sklidil pouze 150 kilogramů hrušek," uvedla Kozumplíková. Krádeží asi 3000 kilogramů hrušek způsobil zloděj škodu 67 tisíc korun.

"Policisté žádají svědky, kteří by mohli podat bližší informace k černému většímu vozidlu, jež zřejmě několikrát odjíždělo z Fryštáku v období od 11. srpna do 26. srpna s vozíkem plným hrušek, aby se ozvali na linku tísňového volání policie - 158 nebo na telefonní číslo policistů z Fryštáku 974 666 781," uvedla mluvčí.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Na východě Ukrajiny byl zastřelen voják, další tři utrpěli zranění

Jeden ukrajinský voják byl zabit a další tři utrpěli zranění při sobotním ostřelování pozic vládních vojsk v Donbasu na východě Ukrajiny "ozbrojenými uskupeními Ruské federace" z minometů a dalších zbraní, uvedl v neděli na své internetové stránce list Ukrajinska pravda s odvoláním na komuniké velení ukrajinské armády. Podle něj "ruská okupační vojska" v sobotu desetkrát porušila příměří, v neděli zatím jednou.

Separatisté v neděli naopak obvinili ukrajinskou armádu, že během uplynulých 24 hodin dvanáctkrát porušila dohodnuté příměří ostřelováním vsí ovládaných povstalci. O případných ztrátách se povstalecká agentura DAN nezmínila.

V pondělí se v Paříži mají poprvé setkat prezidenti Ruska a Ukrajiny Vladimir Putin a Volodymyr Zelenskyj, aby za účasti německé kancléřky Angely Merkelové a francouzského prezidenta Emmanuela Macrona jednali o míru v Donbasu.

Zdroj: ČTK
Další zprávy