Zloděj ve Fryštáku očesal stovky stromů a ukradl tři tuny hrušek. Hrozí mu vězení

ČTK ČTK
31. 8. 2018 9:02
Nezvyklou krádež ovoce řešili nedávno také policisté ve Zlíně, kde někdo očesal za jednu noc 50 ovocných stromů v sadě v Bohuslavicích u Zlína.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Thinkstock

Zlín - Neznámý zloděj očesal stovky stromů ve Fryštáku na Zlínsku a odcizil tak asi 3000 kilogramů hrušek. "Za krádež mu nyní hrozí až pětileté vězení," sdělila zlínská policejní mluvčí Monika Kozumplíková.

Nezvyklou krádež ovoce řešili nedávno také policisté ve Zlíně, kde někdo očesal za jednu noc 50 ovocných stromů v sadě v Bohuslavicích u Zlína. Majitel přišel zhruba o tunu švestek, způsobená škoda činila asi 15 tisíc korun.

Ve Fryštáku má firma ze Slušovic v neoploceném sadu o výměře téměř 9000 metrů čtverečních vysázeno 672 hrušní Williams. Téměř všechny stromy byly letos plně obsypané hruškami, na každém stromě bylo asi pět kilogramů hrušek.

"Ředitel společnosti byl zkontrolovat úrodu 11. srpna. Tehdy usoudil, že zbývají ještě dva týdny do plného dozrání ovoce. Do sadu vyslal 27. srpna brigádníka, který měl úrodu sklidit. Na původně obsypaných stromech však téměř nic nezbylo. Muž sklidil pouze 150 kilogramů hrušek," uvedla Kozumplíková. Krádeží asi 3000 kilogramů hrušek způsobil zloděj škodu 67 tisíc korun.

"Policisté žádají svědky, kteří by mohli podat bližší informace k černému většímu vozidlu, jež zřejmě několikrát odjíždělo z Fryštáku v období od 11. srpna do 26. srpna s vozíkem plným hrušek, aby se ozvali na linku tísňového volání policie - 158 nebo na telefonní číslo policistů z Fryštáku 974 666 781," uvedla mluvčí.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 7 minutami

Dopravní nehoda u Ostrovačic na Brněnsku na několik hodin uzavřela dálnici D1 ve směru na Brno

Dopravní nehoda dvou kamionů u Ostrovačic na Brněnsku dnes zhruba na čtyři hodiny uzavřela dálnici D1 ve směru z Prahy na Brno. Kolize se obešla bez zranění, vyplývá z informací jihomoravské policie a hasičů. Před 10:00 se podařilo obnovit provoz jedním pruhem, oznámilo Ředitelství silnic a dálnic. Do té doby byla D1 neprůjezdná mezi sjezdem 178 u Ostrovačic a exitem 182 u Kývalky. Až zhruba do 18:00 ale v místě pokračovaly odklízecí práce.

Zdroj: ČTK
Aktualizováno před 35 minutami

Dálnici D10 uzavřela u Mladé Boleslavi nehoda kamionu

Dálnici D10 ve směru na Prahu uzavřela u Mladé Boleslavi nehoda kamionu, který se převrátil na bok. Část návěsu zasahuje také do jízdního pásu v druhém směru, kde je provoz sveden do jednoho jízdního pruhu. Při nehodě se nákladnímu autu prorazila nádrž a unikala nafta, řekla mluvčí středočeských hasičů Tereza Fliegerová. Podle policejní mluvčí Michaely Novákové se kolize obešla bez zranění.

Policisté na místo vyjeli ve 13:30, kamion měl podle polského řidiče technickou závadu. Po nehodě zůstal ležet na středových svodidlech. Podle Novákové byl v podvečer provoz na Prahu jedním pruhem obnoven zhruba na čtvrt hodiny, aby mohla odjet část čekajících aut. "Ale už je to zase zavřené," uvedla mluvčí kolem 18:00.

Další zprávy