Zloděj na Zlínsku očesal majiteli ze stromů tunu zralých švestek, pachateli hrozí až dva roky vězení

ČTK ČTK
27. 8. 2018 13:01
Zloděj majiteli způsobil škodu asi 15 tisíc korun.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Wikipedie

Zlín - Nezvyklou krádež vyšetřují policisté na Zlínsku. Neznámý zloděj očesal za jednu noc 50 ovocných stromů v sadě v Bohuslavicích u Zlína. Majitel přišel zhruba o tunu švestek, způsobená škoda činí asi 15 tisíc korun. V tiskové zprávě to sdělila zlínská policejní mluvčí Monika Kozumplíková.

"Dvaačtyřicetiletý muž z obce u Zlína je vlastníkem trnkového (švestkového) sadu, kde má vysázeno celkem 100 stromů starých asi 18 let. Letošní úrodu chodí každý den kontrolovat. V pátek odcházel ze sadu po 19. hodině a bylo všechno v pořádku. V sobotu přišel na stejné místo v poledne a zjistil, že z některých stromů zmizelo velké množství zralých plodů, které někdo otřepal a posbíral," uvedla mluvčí. Majitel podle ní odhadl, že si zloděj přisvojil 1000 kilogramů zralých švestek vhodných ke konzumaci.

Po pachateli krádeže pátrají policisté. V případě dopadení a prokázání viny mu hrozí až dva roky vězení. Obdobný případ vyšetřují i policisté na Opavsku, kde zloději před několika dny vnikli na oplocený pozemek a z několika ovocných stromů očesali také zhruba jednu tunu švestek.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Italští poslanci vyslovili důvěru vládě premiéra Conteho. Kabinet v úterý požádá o důvěru také druhou komoru Senát, kde ale nemá zaručenou většinu

Zdroj: ČTK
Další zprávy