Zlínský kraj vábí na dálném Východě čínské investory

Michal Kalina
19. 10. 2010 10:22
Zástupci kraje si od cesty do Číny slibují i nárůst turismu
Účastníci na jedné z prezentací kraje.
Účastníci na jedné z prezentací kraje. | Foto: Zlínský kraj

Zlín - Zlínský kraj chce nalákat čínské investory. A tak jeho zástupci vyrazili do GungZhou a Hongkongu.

Další města přitom budou následovat. Představení kraje proběhnou například v Šanghaji a Pekingu.

Mimo investic mají za cíl rozvíjet cestovní ruch. "Čínští producenti již nyní hledají možnosti, jak investovat v Evropě. Bylo by tak velkou chybou této tendence nevyužít. Proto představujeme Zlínský kraj jako bránu do Evropy," uvedl k návštěvě náměstek hejtmana Libor Lukáš.

Snahy o zisk investic se stáčí především k průmyslové zóně v Holešově, která s rozvinutou infrastrukturou nabízí investorům atraktivní prostředí. Vedle toho se kraj snaží zvýšit zájem o kulturu a turistiku v oblasti.

"Cílem naší návštěvy je proto mimo jiné i zjištění zdejších preferencí tak, aby bylo možné definovat a vytvořit produkty i pro čínský trh," informoval náměstek hejtmana Zlínského kraje pro kulturu a cestovní ruch Jindřich Ondruš.

 

Právě se děje

před 28 minutami

Vládní strany na Slovensku chtějí snížit penze představitelům komunismu

Vládní strany na Slovensku chtějí snížit penze představitelům někdejšího komunistického režimu a pracovníkům některých jeho bezpečnostních složek. Návrh příslušného zákona ve čtvrtek v prvním čtení schválila slovenská sněmovna. Podle poslankyně nejsilnějšího vládního hnutí Obyčejní lidé a nezávislé osobnosti a spoluautorky předlohy Anny Andrejuvové by zákon mohl postihnout kolem 7000 lidí.

Podle návrhu se zákon bude vztahovat kromě jiných na poslance parlamentu a členy vlády v komunistickém Československu, dále na příslušníky komunistické tajné policie StB, některé řídící pracovníky v oblasti bezpečnostních služeb či členy a zaměstnance ústředního výboru Komunistické strany Československa a Komunistické strany Slovenska, a to do pádu komunismu v roce 1989.

"Má napravit hlavní nespravedlnost, že ti, kteří byli pronásledování, často umírají v chudobě a jejich pronásledovatelé z doby totality mají specifické výsady," řekl k zákonu slovenský ministr životního prostředí Ján Budaj, který byl na podzim 1989 jedním z hlavních řečníků na protikomunistických mítincích v Bratislavě.

Zdroj: ČTK
Další zprávy