Zlín zveřejní na internetu výdaje nad sto tisíc

ČTK ČTK
7. 11. 2012 18:52
Město chce zprůhlednit své hospodaření. Lidé si mohou prohlédnout výdaje za rok 2011
Zlínský magistrát. Ilustrační foto.
Zlínský magistrát. Ilustrační foto. | Foto: Oficiální stránky města Zlín

Zlín - Vedení zlínské radnice nově zveřejňuje výdaje nad 100.000 korun na internetových stránkách města.

Seznamy bude aktualizovat vždy jednou za rok. Lidé si už mohou prohlédnout výdaje za rok 2011. Město tím chce zprůhlednit své hospodaření, řekl primátorův náměstek Bedřich Landsfeld (M.O.R.).

"Chceme, aby lidé měli co největší přehled o tom, jak město hospodaří. K vyhledání budou veškeré údaje s výjimkou osobních údajů soukromých osob. V tomto případě musíme respektovat zákon na ochranu osobních údajů," uvedl Landsfeld s tím, že radnice až dosud ucelené seznamy svých investic a výdajů souvisejících s hospodařením nezveřejňovala.

Pracovníci magistrátu připravovali seznam několik měsíců, náročné byly zejména úpravy softwaru účetnictví města, který bude umět data pro tyto potřeby automaticky zpracovat.

Radnice chce zprůhlednit své fungování, zveřejňuje například průběhy výběrových řízení, lidé mohou klást otázky představitelům města prostřednictvím rubriky Ptejte se radního.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Slovenští autodopravci oznámili ukončení blokád hranic

Unie autodopravců Slovenska ve středu večer oznámila, že ukončila protestní shromáždění na hraničních přechodech. Uvedla, že tak učinila po zákroku policie. Dopravci od úterý znovu blokovali mimo jiné některé hraniční přechody s Českem. Jejich protesty na hranicích zkomplikovaly například výrobu ve slovenské továrně francouzské automobilky PSA, které vázly dodávky ze zahraničí.

Slovenská vláda nepřistoupila v plné míře na požadavky unie ohledně výrazného snížení silniční daně a také zvýšení slev z mýtného. V obou těchto oblastech ale učinila ústupky, na nichž se dnes zástupci ministerstev dopravy a financí dohodli s větší organizací autodopravců Česmad Slovakia.

Zdroj: ČTK
Další zprávy