Zlín a Otrokovice: MHD se na hodinu zastaví. Ve špičce

ČTK ČTK
11. 6. 2011 5:22
Zdejší odboráři chtějí protestovat od 15 do 16 hodin. Řeší se, jak přepravit školáky
Zlínská a otrokovická MHD se má v pondělí zastavit v odpolední špičce od 15 do 16 hodin
Zlínská a otrokovická MHD se má v pondělí zastavit v odpolední špičce od 15 do 16 hodin | Foto: Martin Netočný

Zlín - Pondělní stávka dopravních odborů se ve Zlínském kraji dotkne asi pouze železnice a mezi 15:00 a 16:00 se zastaví městská hromadná doprava ve Zlíně a Otrokovicích. Odboráři tak hodlají protestovat proti vládním reformám.

Ostatní dopravci v regionu se ke stávce připojí zřejmě pouze vyvěšením informačního letáku ve vozidle s tím, že stávku podporují.
Odboráři Dopravní společnosti Zlín - Otrokovice (DSZO), která zajišťuje MHD ve zlínské aglomeraci, se k celorepublikové akci připojí úderem 15:00.

Když někdo bude chtět vyjet, ať vyjede

"Pokud budou řidiči, kteří budou chtít vyjet, nebudeme jim v tom bránit. Počítáme ale, že se ke stávce připojí většina. V té době bude na trasách 73 řidičů z celkového počtu 200," řekl předseda odborové organizace v DSZO Jan Chládek. Představitelé zlínské radnice jednají s DSZO o zajištění dopravy alespoň pro děti vracející se v době stávky ze škol.

Vedení DSZO bude v pondělí monitorovat, kteří ze zaměstnanců budou v čase vyhlášené stávky pracovat a kteří hodlají práci přerušit. "Až tyto konkrétní počty rozhodnou o skutečné míře omezení hromadné dopravy na území Zlína a Otrokovic," uvedl ředitel DSZO Josef Kocháň.

Počty stávkujících společnost zveřejní a o odhadovaném rozsahu zastavení provozu bude informovat v pondělí dopoledne.

Vsetína se stávka nedotkne

Naopak vozidla ČSAD Vsetín, největšího dopravce v kraji, pojedou zřejmě podle jízdních řádů. To i přesto, že dopravce zajišťuje i MHD ve Vsetíně.

"Ve vozech budou vyvěšené plakáty s informacemi o stávce, o tom, že ji podporujeme, že se omlouváme cestujícím za komplikace," uvedl Pavel Nesvatba z odborového svazu ČSAD Vsetín.

 

Právě se děje

před 16 minutami

Würzburg se exsparťanem Haškem sestoupil do třetí bundesligy

Fotbalisté Würzburgu, mezi které patří i český záložník Martin Hašek, se po jediné sezoně ve druhé lize vrátili do třetí bundesligy. O jejich sestupu rozhodla dnešní domácí prohra 1:3 s Osnabrückem.

Würzburg v dosavadních 32 zápasech získal 21 bodů a na posledním místě dvě kola před koncem ztrácí na záchranu nesmazatelných devět bodů. Hašek, který do týmu Kickers přišel letos v lednu po roztržce se Spartou, dnes zůstal jen mezi náhradníky.

před 28 minutami

Neymar podepsal v PSG novou smlouvu do roku 2025

Brazilský fotbalista Neymar zůstane v Paris Saint-Germain další čtyři roky. Vedení klubu dnes na twitteru oznámilo, že s hvězdným útočníkem uzavřelo novou smlouvu do roku 2025. Podle dřívějších informací listu L'Équipe měl kanonýr přijmout návrh na prodloužení kontraktu ještě o další rok.

Další zprávy