Ženu ze Zlína překvapila na toaletě metrová krajta

Domácí ČTK Domácí, ČTK
8. 1. 2012 17:59
Had zřejmě utekl sousedovi, ten ale policii tvrdil, že chová jen hroznýše a sklípkany
Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: Wikipedia

Zlín - Pořádný šok zažila 59letá žena, kterou doma na toaletě překvapila zhruba metrová krajta královská.

Hada poté odchytila přivolaná městská policie a převezla ho do útulku pro zvířata.

K uprchlým vzácným hadům vyjíždějí tamní městští strážníci zhruba dvakrát až třikrát do roka, řekla mluvčí strážníků Šárka Škubalová.

"Od ženy se strážníci dozvěděli, že v domě bydlí muž, který hady chová. Zvířata mu mají opakovaně utíkat. Údajně se měl nacházet v nedaleké restauraci," uvedla mluvčí. Strážníci tam sice osmadvacetiletého muže zastihli, ten jim ale sdělil, že chová pouze hroznýše a sklípkany.

Infobox

  • Krajta královská je menší had z čeledi hroznýšovitých.
  • Nepatří k velkým druhům, dorůstá do velikosti 1,2 až 1,3 metru, výjimečně do 1,82 metru.

Strážníci proto odchyceného hada převezli do útulku. Údajnými opakovanými útěky chovaných plazů dotyčného muže se bude ale zabývat krajská veterinární správa.

Není jedovatá, kousnout ale může

Podle Škubalové za poslední zhruba čtyři roky strážníci odchytili ve městě kolem 20 hadů. Většinou se ale jednalo o užovky v přírodě, které si lidé spletli s jedovatými hady.

"Krajta královská není jedovatá, ale kousnout může. Otázka ale je, co může takový nález udělat s lidmi, kteří tyto tvory zrovna moc v oblibě nemají," uvedla mluvčí.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 3 hodinami

Při nehodě auta a malotraktoru zemřel na Domažlicku starší muž

Jednu oběť má nehoda osobního auta a malotraktoru u Záhořan na Domažlicku. Auto zezadu narazilo do malého traktoru a jeho řidiče náraz vymrštil do příkopu, na místě zemřel. ČTK o tom informovala krajská policejní mluvčí Dagmar Jiroušková.

Nehoda se stala okolo 16:45 na silnici III/1836 u obce Záhořany. Řidič vozu Volvo ve věku 22 let jel ve směru od Záhořan na Spáňov. "Z dosavadního šetření vyplývá, ze řidič osobního vozidla zezadu narazil do vpředu jedoucího malotraktoru značky Vari, které řídil 77letý řidič. Po střetu byl řidič z malotraktoru vymrštěn do silničního příkopu. Při nehodě došlo k jeho zranění, kterému na místě podlehl," popsala Jiroušková.

Požití alkoholu a jiných omamných a psychotropních látek u řidiče osobního vozidla policisté na místě vyloučili. Okolnosti tragické nehody nyní policie vyšetřuje.

Zdroj: ČTK
Další zprávy