Na Slovácku se srazilo auto s autobusem, cestující nepřežila

ČTK ČTK
20. 3. 2015 12:18
Žena seděla za sedadlem řidiče. Při nehodě utrpěla vážné zranění, kterému po převozu do nemocnice podlehla.
Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: Ludvík Hradilek

Uherský Brod (Uherskohradišťsko) - Jednapadesátiletá žena nepřežila srážku osobního automobilu a autobusu, která se stala ve čtvrtek večer na silnici mezi Uherským Brodem a obcí Prakšice na Slovácku.

Utrpěla vážné zranění, kterému po převozu do nemocnice podlehla, řekla policejní mluvčí Milena Šabatová. Těžce zraněni byli ještě další dva a lehce jeden cestující v osobním vozu, v autobusu nebyl zraněn nikdo.

Nehoda se stala krátce před 21:00. "Devětatřicetiletý řidič vozu Volkswagen Golf, který jel od Uherského Brodu, vlivem vysoké rychlosti nezvládl průjezd táhlé pravotočivé zatáčky.

Ta ho vynesla do protisměru, kde narazil do právě projíždějícího linkového autobusu. Po nárazu bylo auto odmrštěno vpravo mimo silnici," popsala nehodu Šabatová s tím, že žena, která zemřela v nemocnici, seděla za sedadlem řidiče.

Alkohol u obou řidičů vyloučila dechová zkouška. Škoda je předběžně vyčíslena na 500 000 korun. Provoz na silnici byl několik hodin uzavřen. Případem se policie nadále zabývá.

Letos je to na Uherskohradišťsku třetí oběť dopravních nehod, loni jich bylo osm. V celém kraji v tomto roce podle dostupných informací vyhasly na silnicích čtyři životy, loni při nehodách za celý rok zahynulo 33 lidí.

 

Právě se děje

před 4 hodinami

USA zařadí hnutí Antifa mezi teroristické organizace, oznámil Trump

Spojené státy zařadí krajně levicové antifašistické hnutí Antifa na seznam teroristických organizací. Na Twitteru to oznámil americký prezident Donald Trump, který Antifu viní z podílu na nynější vlně násilností vyvolané smrtí černocha George Floyda při zatýkání policií. Trump o zařazení Antify na seznam mluvil už loni po střetech extremistů v Portlandu.

Další zprávy