Zaplaťte za členství, vyzývají dopisy. Zřejmě jde o podvod

ČTK ČTK
Aktualizováno 19. 3. 2014 10:35
Výzvy nabádají adresáty, aby zavolali na konkrétní linku. Cena za hovor pak šplhá ke stovkám korun.
Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: Jan Langer

Zlín/Znojmo - Na Moravě se šíří dopisy, které vyzývají lidi k zaplacení částky 3566 korun.

Společnost žádá adresáty o zaplacení 3566 korun za "klientskou kartu a aktivní členství". Žádný z oznamovatelů však o jakémkoli svém závazku ke společnosti, která je pod výzvou označena, nic neví.

Případy už se objevily ve Zlínském, Olomouckém, Moravskoslezském kraji a na Znojemsku. Na policisty na severní Moravě se už obrátily desítky lidí.

Od úterního rána přijali policisté kvůli stejným dopisům téměř stovku oznámení i od lidí z Olomouckého kraje. Dopisy obdrželi lidé na Přerovsku, Prostějovsku a Olomoucku.

Znojemskou policii kontaktovalo šest seniorů s tím, že se je patrně někdo snaží podvést. Ve svých poštovních schránkách měli obálky s výzvou, aby uhradili dlužnou částku 3566 korun. Neprodleně měli kvůli tomuto dluhu, o němž ale nic nevědí, telefonovat na číslo 900 850 555.

Jedna z důchodkyň tak učinila a protelefonovala 680 korun, řekla mluvčí znojemské policie Lenka Drahokoupilová.

"Případy se intenzivně zabýváme a zjišťujeme, zda nejde o podvodné jednání," uvedla mluvčí. Doporučuje, aby lidé, pokud písemné upomínky najdou v poště, kontaktovali policii.

Důchodkyně ze Znojemska, která na číslo zavolala, strávila sedm minut neustálým dalším a dalším mačkáním tlačítek svého telefonu a žádného operátora na druhé straně se nedočkala.

"Nakonec hovor sama ukončila. Na displeji se jí zobrazila cena za uskutečněný telefonát 680 korun," popsala případ mluvčí. Nyní se jím kriminalisté zabývají kvůli podezření ze spáchání podvodu.

 

Právě se děje

před 2 hodinami

Basketbalistky USK v EL na závěr bubliny v Turecku porazily Gdyni

asketbalistky USK Praha dnes ve třetím kole Evropské ligy porazily Gdyni 85:76. Výběr trenérky Natálie Hejkové tak úvodní část základní skupiny v Istanbulu zakončily s bilancí dvou vítězství a jedné porážky. Zbývající tři zápasy, ve kterých se bude hrát o dvě místa ve čtvrtfinále, čekají český celek v lednu.

Hráčky USK k zápasu nastoupily den po výhře 80:79 nad Lyonem, v prvním utkání v protikoronavirové bublině v Turecku v úterý podlehly 70:77 domácímu Fenerbahce. Gdyně naopak v Turecku prohrála obě dosavadní utkání ve skupině a ani proti Pražankám neuspěla.

Po vyrovnané první čtvrtině se ve druhé podařilo USK odskočit a po prvním poločase vedl 42:34. Největší zásluhu na tom měla pivotka Brionna Jonesová, která si v úvodním dějství připsala 16 bodů a sedm doskoků. Alyssa Thomasová k vedení přispěla 13 body, osmi doskoky a pěti asistencemi.

Po přestávce hráčky USK drama nepřipustily a vedení postupně navýšily až na rozdíl 17 bodů. Nakonec vyhrály 85:76 a před druhou částí základní skupiny, kde se od 19. do 21. ledna bude hrát o dvě postupová místa, mají stejnou bilanci jako Lyon a Fenerbahce. Gdyně je s třemi porážkami poslední.

Nejlepší střelkyní zápasu byla s 28 body a deseti doskoky Jonesová. Americká pivotka odehrála celý zápas stejně jako její krajanka Thomasová, která s bilancí 19 bodů, 11 doskoků a 12 asistencí zaznamenala triple-double. V dresu Gdyně byla s 24 body nejlepší Alice Kuneková.

Evropská liga basketbalistek - 3. kolo:

Skupina B (Istanbul):

Gdyně - USK Praha 76:85, Fenerbahce Istanbul - Lyon 70:84.

Tabulka:

1. Lyon 3 2 1 252:207 5
2. USK Praha 3 2 1 235:232 5
3. Fenerbahce Istanbul 3 2 1 227:224 5
4. Gdyně 3 0 3 203:254 3

 

Další zprávy