Vlak se na přejezdu srazil s autem a tlačil ho 400 metrů, řidič automobilu nehodu nepřežil

ČTK ČTK
Aktualizováno 20. 7. 2016 20:28
Vlak se ve středu po poledni v Chropyni na Kroměřížsku srazil s osobním automobilem. Jeho řidič zemřel, řekla kroměřížská policejní mluvčí Simona Kyšnerová. Ve vlaku nebyl nikdo zraněn. Nehoda se stala na železničním přejezdu bez závor. V 15:30 byl provoz ve stanici Chropyně obnoven sníženou rychlostí po jedné koleji, plně obnoven byl až ve 20:00. Český Podle Kyšnerové jel čtyřicetiletý řidič vozu Škoda Octavia od centra města směrem na obec Záříčí. "Přestože na přejezdu bylo spuštěno signalizační zařízení, vjel na koleje, kde do něj narazil rychlík," řekla Kyšnerová. Vlak podle ní více než 400 metrů tlačil auto před sebou. Řidič utrpěl zranění, kterým podlehl. Policie nehodu vyšetřuje.
Zdemolované auto po srážce s rychlíkem na přejezdu v Chropyni.
Zdemolované auto po srážce s rychlíkem na přejezdu v Chropyni. | Foto: Drážní inspekce
 

Právě se děje

před 1 hodinou

Na popud exhejtmana Zimoly o registraci na vnitru požádalo hnutí Změna 2020

Radní Týnu nad Vltavou David Slepička (ČSSD) požádal ministerstvo vnitra o registraci politického hnutí Změna 2020. Učinil tak na popud jihočeského exhejtmana Jiřího Zimoly (ČSSD), řekl Právu. Zimola listu napsal, že o registraci ví, ale že o ni nežádal. O budoucnosti hnutí by se prý mělo rozhodnout do konce roku.

před 1 hodinou

Lidé v Paříži protestovali před kinem, které uvedlo Polanského film

Asi čtyřicet lidí v úterý večer demonstrovalo před kinem Le Champo v pařížské Latinské čtvrti, které v předpremiéře promítalo nový film režiséra Romana Polanského J'accuse. Informovala o tom agentura AFP. Protestovat proti 86letému filmařovi se lidé rozhodli kvůli novému obvinění ze znásilnění, kterému Polanski čelí. O víkendu jej nařkla francouzská fotografka Valentine Monnierová. Činu se Polanski údajně dopustil v roce 1975, kdy dívce bylo 18 let. Demonstranti před pařížským kinem třímali nápisy jako "V tomto kině se oslavují násilníci" nebo "Polanski perzekvuje ženy". Na jednom z transparentů byla jména žen, které režiséra obvinily ze znásilnění včetně Monnierové.

před 1 hodinou

Za neštěstí v dolech na Karvinsku nemohla OKD, tvrdí vyšetřovací komise

Vyšetřovací komise nezjistily, že by na nejtragičtějších hornických neštěstích v dolech na Karvinsku v letech 2014 a 2015 měla podíl viny těžební společnost OKD nebo některý z jejich zaměstnanců. Řekl to mluvčí OKD Ivo Čelechovský.

V případě smrti tří horníků 14. listopadu 2014 neštěstí způsobil otřes, který vznikl v hlubině. Další tři havíře zabil v srpnu 2015 výbuch metanu, který se prudce uvolnil při těžbě. Vyšetřování výbuchu metanu, při němž loni v prosinci zahynulo 13 horníků, stále pokračuje.

Zdroj: ČTK
Další zprávy