Ve Zlíně se bortí neobydlený dům, statik rozhodl o demolici

ČTK ČTK
Aktualizováno 7. 3. 2016 22:50
Jde o neobydlený dvoupodlažní dům v ulici Sokolská. Hasiči na místě viděli, jak se odtrhává roh objektu. Kolem 22:00 zřejmě dorazí pásové rypadlo, které má část domu strhnout, o dalším postupu pak rozhodne statik po kontrole domu.
Hroutící se dům v Sokolovské ulici
Hroutící se dům v Sokolovské ulici | Foto: ČTK

Zlín - Ve Zlíně se bortí neobydlený dvoupodlažní dům v ulici Sokolská. Policie ulici uzavřela, řekla dnes ČTK zlínská policejní mluvčí Monika Kozumplíková. Hasiči podle mluvčího Libora Netopila povolali těžkou techniku z útvaru v Hlučíně v Moravskoslezském kraji, která v noci strhne část domu, u níž hrozí pád.

Podle Kozumplíkové událost oznámila před 17:00 policii majitelka nemovitosti. Na místo ihned vyrazili hasiči. "Viděli, jak se odtrhává roh objektu a slyšeli, jak vevnitř praskaly jeho nosné prvky," popsal Netopil událost s tím, že se tam dělaly blíže neupřesněné stavební práce. Objekt byl odpojen od plynu a elektřiny, z bezpečnostních důvodů bylo odpojeno i trolejové vedení.

"Bezprostředním pádem hrozí pouze část dvojpodlažního rekonstruovaného objektu. Mohla by ohrozit blízké rodinné domy, stavební buňky a příjezdovou cestu. Podle současné prohlídky objektu počítáme, že bude stržena pouze ta riziková část, zbytek by měl zůstat," řekl ČTK mluvčí hasičů. Kolem 22:30 dorazilo pásové rypadlo, které pod dohledem statika část domu strhne. O dalším postupu pak rozhodne statik.

Komplikace pro MHD

MHD má poblíž zastávku Cigánov, omezení se dotklo linek 2, 8, 9, 4, 34, 35 a 36. MHD večer projížděla ulicí po jednom voze kyvadlově. Průjezd měla povolena i vozidla integrovaného záchranného systému. Ostatní dopravu policie odkláněla na Tyršovo nábřeží. Po dobu prací ale poblíž domu opět platí úplná uzavírka. Omezení by mělo trvat do ranních hodin.

Podle mluvčího Dopravní společnosti Zlín - Otrokovice (DSZO) Vojtěcha Cekoty měla událost rozsáhlý dopad na pravidelnost městské dopravy. Dopravce operativně organizoval náhradní trasy tak, aby dopad na cestující byl co nejmenší. Z obou stran uzavřeného místa v lokalitě Cigánov se sjelo a zůstalo stát před policejní páskou několik trolejbusů na linkách 2, 4, 8 a 9.

"Další trolejbusy, které byly vybaveny dieselagregáty, a také autobusové spoje linky 36 do Kostelce a Velíkové posílali dispečeři po objízdné trase Benešovým nábřežím směrem k nemocnici. Trolejbusy bez dieselagregátu měly k dispozici pouze trasu po Štefánikově ulici," uvedl Cekota. Pro obsluhu zastávek na Zálešné Padělkách a Kútech vypravili dispečeři zvláštní autobus, který jezdil mezi vozovnou DSZO, sokolovnou a na točnu Vršava.

Zpoždění na dotčených linkách dosáhla až 40 minut, později se snížila maximálně na 13 minut.

 

Právě se děje

před 28 minutami

Lidé v Praze i v Brně demonstrují proti turecké ofenzivě na severu Sýrie

Na podporu Kurdů na severu Sýrie se dnes vpodvečer sešlo v Praze na Klárově asi 700 lidí, kteří demonstrují proti turecké ofenzivě. Chtějí podpořit zákaz vývozu zbraní do Turecka a vyzývají k uvalení ekonomických sankcí na Turecko s cílem zastavit vojenskou agresi na severu Sýrie. Průvod demonstrantů se kolem 18:45 vydal za doprovodu policistů na Malostranské náměstí. Akci pořádá Výbor na obranu revoluce v Rojavě.

V Brně na Dominikánském náměstí se na podporu Kurdů sešlo podle odhadu strážníků kolem 400 lidí. Turecko zahájilo vojenskou operaci v severovýchodní Sýrii před týdnem.

Zdroj: ČTK
Další zprávy