V Uherském Hradišti se chystá oprava hlavní křižovatky

ČTK ČTK
25. 4. 2012 15:54
Řidiči i obyvatelé města budou muset kvůli stavbě počítat s částečnými uzavírkami
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Vojtěch Marek

Uherské Hradiště - V Uherském Hradišti začaly přípravné práce na opravu hlavní křižovatky.

Řidiči i obyvatelé města budou muset kvůli stavbě za 62 milionů korun v nejbližších měsících počítat s částečnými uzavírkami.

Nyní dělníci pracují na přeložkách sítí, práce na komunikacích startují ve středu 2. května. Od tohoto dne začnou platit dopravní omezení. Řekl to místostarosta Stanislav Blaha (ODS).

"Práce jsou rozděleny do šesti etap s tím, že provoz na ulici Hradební, Malinovského a Velehradské třídě bude sveden do dvou jízdních pruhů tak, aby tyto komunikace zůstaly oboustranně průjezdné. Na ulici Sokolovská bude provoz ve směru od Jarošova do Uherského Hradiště veden v jednom jízdním pruhu ve stávající trase. Směr Uherské Hradiště - Jarošov bude odkloněn po třídě Maršála Malinovského a ulicích Solná cesta, Větrná a 1. máje zpět na Sokolovskou," přiblížil Blaha.

Dodal, že popsaná objízdná trasa z Uherského Hradiště do Jarošova bude sloužit pouze pro osobní automobily, autobusy a nákladní auta do 3,5 tuny s výjimkou pro vozidla záchranného systému a komunálních služeb.

Pro ostatní nákladní automobily nad 3,5 tuny bude stanovena objízdná trasa mimo sídliště Východ. "Avizovaná opatření výrazně ovlivní průjezdnost Uherského Hradiště. Chtěl bych vyzvat všechny řidiče, kteří do města nutně nemusejí a pouze jím hodlají projet, aby se mu pokud možno vyhnuli," doplnil Blaha.

Křižovatka má být hotová v červenci

Křižovatka spojuje Sokolovskou ulici, která vede ze směru od Jarošova a Zlína, s páteřní komunikací procházející městem. Její nynější kapacita je nedostačující, tvoří se kolem ní dlouhé kolony.

Po rekonstrukci by měla být průjezdnost městem podstatně plynulejší. Pokud nenastanou komplikace, bude podle Blahy křižovatka zprovozněna do 20. července, ukončení celé investiční akce je plánováno do konce letošního září.

Na opravách se spolu s městem finačně podílejí Ředitelství silnic a dálnic i Ředitelství silnic Zlínského kraje. Podíl města činí přes 21 milionů korun, za které radnice například opraví chodníky a cyklostezky, pořídí přeložky inženýrských sítí, veřejné osvětlení a světelnou signalizaci.

Jízdní pruh pro cyklisty

Město hradí i rekonstrukci ulice Všehrdova a úpravy napojení páteřních komunikací na ulice Štefánikovu, Dvořákovu a Dukelských hrdinů.

Po opravě bude silnice od Kunovic do Starého Města rozšířena o jeden samostatný jízdní pruh a ostrůvek. Ve směru od Kunovic bude křižovatka kromě přímého pruhu a dalšího přímého s možností odbočit vpravo do Jarošova mít i pruh pro odbočení doleva do centra města, stejné pruhy bude mít i směr od Starého Města.

O samostatný jízdní pruh s odbočením doleva na Kunovice bude rozšířena i Sokolovská ulice. Ve Všehrdově ulici zase přibude jízdní pruh pro cyklisty ve směru od křižovatky do centra města.

 

Právě se děje

Další zprávy