reklama
 
 

V Nedakonicích se potopila malá výletní loď, všichni pasažéři ji včas opustili

Aktualizováno 14. 7. 2018 10:29
Na místo byli povoláni policejní potápěči a majitel potopené lodi zajistil k jejímu vyzdvižení soukromý jeřáb. Ve dně lodi byla objevena podélná trhlina, k níž došlo pravděpodobně při plavbě.

Nedakonice (Uherskohradišťsko) - V plavební komoře na Baťově kanále v Nedakonicích u Uherského Hradiště se v pátek večer potopila malá výletní loď, na které se plavili dva dospělí, tři děti a pes.

Všichni včas přeskočili na jinou loď a nikomu se nic nestalo, řekl mluvčí hasičů Roman Žemlička. Potopená loď byla  po půlnoci ze dna plavební komory na řece Moravě vyproštěna. Vyšetřovatelé pak zjistili, že v lodi byla trhlina.

Loď se potopila v pátek krátce před 19:00. "Jeden z členů posádky potopené lodi hasičům sdělil, že když se začali potápět, přiblížila se k nim loď, která stála za nimi. Na tuto loď všichni přeskočili a pak vystoupili na břeh. Žádný z členů posádky nebyl zraněn," uvedl Žemlička.

Na místo byli povoláni policejní potápěči a majitel potopené lodi zajistil k jejímu vyzdvižení soukromý jeřáb. "V průběhu vyprošťování lodi ze dna plavební komory hasiči odčerpávali vodu z lodi pomocí ponorného čerpadla. Dnes krátce po půlnoci byla loď vytažena a uložena na břeh," uvedl Žemlička.

Okolnosti potopení lodi na místě zjišťovali policisté. "Kriminalisté ve spolupráci s pracovníkem Státní plavební správy z Přerova po jejím vytažení zjistili, že ve dně lodi je podélná trhlina, k níž došlo pravděpodobně při plavbě. Protože se v tomto případě nejedná o podezření ze spáchání trestného činu, případ předali k vyřešení pracovníkům státní plavební správy," řekla policejní mluvčí Monika Kozumplíková.

Z potopené lodi unikly do vodního toku pohonné hmoty. Hasiči položili u výjezdu z plavební komory na hladinu řeky sorpčního hada a o kus dál po proudu vytvořili nornou stěnu. "Uniklé pohonné hmoty plovoucí na hladině jsme zasypali sorpční látkou," dodal Žemlička.

autor: ČTK | 14. 7. 2018 7:54

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama

  Zlínský kraj

  reklama
  reklama

  Sponzorované odkazy

  reklama