Univerzita ve Zlíně otevře školku. I pro děti studentů

ČTK ČTK
16. 11. 2010 7:41
Do školky budou chodit děti zaměstnanců a studentů. Studenti také zajistí personál
Mateřská škola (ilustrační foto)
Mateřská škola (ilustrační foto) | Foto: Zuzana Hronová

Zlín - Univerzita Tomáše Bati ve Zlíně otevře mateřskou školu pro děti svých zaměstnanců, případně studentů školy. Fungovat začne od konce dubna příštího roku.

Kromě školky s kapacitou 48 předškoláků vznikne i hlídací koutek pro až deset dětí ve věku do tří let. Oznámila to mluvčí univerzity Andrea Kadlčíková.

S nápadem vybudovat mateřskou školu přišlo před dvěma lety vedení Fakulty humanitních studií. Letos se univerzitě podařilo získat na projekt evropskou dotaci.

"Projekt pomůže k pokrytí provozních nákladů na 32 měsíců a zápisu univerzitní mateřské školy do rejstříku škol. To je nutné ke splnění podmínky spolufinancování mzdových nákladů ze strany ministerstva školství na další období, tedy po skončení projektu," poznamenal děkan Fakulty humanitních studií Vlastimil Švec.

Školka vznikne v budově U12 na náměstí T. G. Masaryka. Do budoucna část kapacity školky bude nabízena komerčně, což podle prorektora univerzity Davida Tučka zajistí peníze na provoz školky i po skončení projektu.

Studenti univerzity učiteli ve "své" školce

Školka bude nabízet například i výuku angličtiny. Podílet se na ní budou studenti Fakulty humanitních studií. Studenti oboru Učitelství pro mateřské školky zde budou absolvovat i odbornou praxi pod vedením odborníků z Ústavu pedagogických věd.

Do hlídacího koutku budou moci rodiče umístit své děti maximálně na dvě hodiny, více hygienické předpisy nedovolují.

"Současný zájem zdaleka převyšuje kapacitu školky. Budeme proto muset nastavit kritéria, podle kterých budou místa zaměstnancům, případně studentům školy přidělována," dodal Tuček.

Univerzita Tomáše Bati není jedinou institucí ve Zlínském kraji, která zaměstnancům nabízí hlídání dětí ve své mateřské škole. Na začátku letošního roku ji například otevřela i nemocnice v Uherském Hradišti. Její kapacita je 20 dětí.

 

Právě se děje

Další zprávy