reklama
 
 

Trest za chybu při zásahu v Brodě: Policistovi sníží plat

14. 5. 2015 12:27
Zlínská policie potrestala operačního důstojníka, který v únoru pochybil při střelbě v Uherském Brodě.

Zlín - Policista, který zpochybnil plán zakročit proti střelci v Uherském Brodě, bude mít na tři měsíce snížený plat. Jeho kolega dostal písemné napomenutí, uvedla Česká televize.

Tragédie se stala v únoru v Uherském Brodě, kdy starší muž vešel do restaurace a začal bez varování střílet. Útok nepřežilo osm lidí, jedna žena byla zraněna a několika lidem se podařilo utéct. Podle policie neměla chyba vliv na životy obětí.

Zásahem se zabývá i GIBS

Policie čelila kritice kvůli tomu, že údajně proti střelci zasáhla příliš pozdě. Podle výsledků vnitřní kontroly ale chyboval jen operační důstojník, který měl provést zákrok proti střelci. Zákrok ale zpochybnil kvůli lidem uvnitř restaurace, aby se nestalo "ještě něco horšího". Velící policista se však jeho názorem neřídil.

Kromě kázeňského řízení policie se zásahem zabývá i Generální inspekce bezpečnostních sborů, jejichž výsledky by mohly být známy zhruba v řádu měsíců. Podle státního zástupce Romana Kafky by mohly přinést návod, jak by policie měla postupovat v podobných případech v budoucnosti.

K obětem neměl střelec žádný vztah. Podle Kafky byla spáchána osminásobná vražda a pokus o vraždy dalších lidí. Muž střílel legálně drženými zbraněmi.

autor: ČTK | 14. 5. 2015 12:27

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama

  Zlínský kraj

  reklama
  reklama
  reklama