Vesnicí roku se stala Kašava, obec ze Zlínska porazila 250 soupeřů

ČTK ČTK
17. 9. 2016 17:41
Cílem soutěže je zdůraznit aktivity obcí, jejich představitelů a obyvatel, kteří se podílejí na rozvoji a zapojují se do života v obci. První ročník proběhl v roce 1995 pod názvem Soutěž o nejzdařilejší program obnovy vesnice. Loni vyhrála Krásná na Chebsku.
Foto: Obec Kašava

Luhačovice - Vesnicí roku 2016 se stala obec Kašava na Zlínsku. Na druhém místě se umístil Prysk na Českolipsku a na třetím Kozojídky na Hodonínsku. Hodnotící komise vybírala ze 13 finalistů, vítězů jednotlivých krajských kol. Letošního 22. ročníku klání se zúčastnilo 251 obcí, což bylo o 41 více než loni.

Vítěz byl vyhlášen v sobotu při Mezinárodním dětském folklorním festivalu Písní a tancem v Luhačovicích na Zlínsku. Loni zvítězila Krásná na Chebsku.

Cílem soutěže Vesnice roku je vyzdvihnout aktivity obcí, jejich představitelů a obyvatel, kteří se snaží nejen zvelebovat svůj domov, ale rozvíjejí i místní tradice a zapojují se do společenského života v obci.

Klání poprvé vyhlásil Spolek pro obnovu venkova ČR v roce 1995 pod názvem Soutěž o nejzdařilejší program obnovy vesnice. Od roku 1996 patří k vyhlašovatelům také ministerstvo pro místní rozvoj a Svaz měst a obcí ČR. V roce 2007 se k nim připojilo i ministerstvo zemědělství.

 

Právě se děje

Další zprávy