Silnice uzavřená kvůli výbuchu ve Vrběticích se znovu otevře

ČTK ČTK
Aktualizováno 16. 3. 2015 18:47
Pyrotechnici dokončili svou práci, mezi Haluzicemi a Lipovou se od půlnoci bude znovu jezdit.
Areál muničního skladu po výbuchu.
Areál muničního skladu po výbuchu. | Foto: Policie ČR

Zlín - Od půlnoci bude opět zprovozněna silnice mezi Haluzicemi a Lipovou, která byla uzavřena po prosincovém výbuchu druhého muničního skladu ve Vlachovicích - Vrběticích na Zlínsku.

Pyrotechnici dnes po čtyřech dnech dokončili čistění okolních luk a lesů, řekla policejní mluvčí Monika Kozumplíková.

Podle ní bude od úterý pokračovat vyskladňování, kontrola a odvoz munice a výzbrojního materiálu z vrbětického areálu, který byl kvůli průzkumu okolí silnice v pátek přerušen. Silnice Haluzice - Lipová byla uzavřena z bezpečnostních důvodů. Nachází se totiž v prostoru, který byl bezprostředně ohrožen účinky rozletu střepin dosud nevybuchlé munice.

Uzavírka ztěžovala život obyvatelům obcí, kteří museli najet denně kilometry navíc za prací. Pyrotechnici nemohli dokončit důkladný průzkum okolí komunikace dříve, neboť jim to neumožňovalo počasí. V místě se totiž donedávna ležel sníh.

Podle internetových stránek Lipové bude rychlost na silnici do Haluzic omezena na 50 kilometrů za hodinu. "Okolí silnice bude nadále uzavřeno, prosíme proto občany, aby to respektovali," stojí na webu obce.

Vyvážení munice začalo 2. února. Podle policie dosud opustilo areál ve Vrběticích 62 vozidel. Policie odhaduje, že celkem by odtud mělo odjet zhruba 350 až 400 kamionů.

Ve Vrběticích vybuchl loni v říjnu sklad číslo 16 s 58 tunami vojenského materiálu včetně munice a v prosinci sklad 12 s 98 tunami vojenského materiálu. Oba objekty si pronajímala ostravská firma Imex Group. Při prvním výbuchu zahynuli dva její zaměstnanci. Policie obě události vyšetřuje jako úmyslné obecné ohrožení, pracuje na nich speciální tým policejního prezidia.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Adetokunbo v NBA dovedl Milwaukee k šesté výhře za sebou

Nejužitečnější hráč minulé sezony Janis Adetokunbo zaznamenal ve čtvrtečním utkání NBA proti Portlandu impozantní triple double za 24 bodů, 19 doskoků a 15 asistencí a byl strůjcem vítězství Milwaukee 137:129. Bucks se po šesté výhře za sebou osamostatnili v čele Východní konference.

Adetokunbo podruhé v sezoně dosáhl na dvojciferná čísla ve třech základních statistických ukazatelích a stal se prvním hráčem v historii klubu, který zaznamenal bilanci čítající alespoň 20+15+15. Jeho čtvrteční výkon v historii ligy předčili jen slavní Oscar Robertson, Wilt Chamberlain a Larry Bird.

Střelecky se přitom řecký basketbalista trápil a proměnil jen devět z 27 střel. V počtu finálních přihrávek ale ve své sedmé sezoně v lize dosáhl na osobní rekord. "Když mi to nepadalo, snažil jsem se nacházet spoluhráče. Udělal jsem ale jen půlku práce, to oni se trefovali," řekl Adetokunbo.

Další zprávy