reklama
 
 

Senátorem za Uherskohradišťsko chce být i Valenta ze Synotu

5. 8. 2014 12:11
Valenta se pokusí překazit obhajobu dosavadní senátorce ČSSD Haně Doupovcové.

Zlín - O senátní mandát v obvodě 81 Uherskohradišťsko bude v říjnu usilovat i zakladatel loterijní skupiny Synot Ivo Valenta, oznámila mluvčí skupiny Magda Pekařová.

Valenta se pokusí překazit obhajobu dosavadní senátorce ČSSD Haně Doupovcové. V cestě mu budou stát i kandidáti dalších stran i nezávislí. Termín pro podání přihlášek k registraci vyprší v úterý odpoledne.

Valenta se prý pro kandidaturu rozhodl na poslední chvíli. "Stát ztloustl a zlenivěl, postavil se proti aktivním lidem, ale i podnikatelům, kteří po státu potřebují především kvalitní, stabilní a bezpečné prostředí. Populisté všeho druhu a kariérní politici způsobují nepředvídatelný právní chaos, který otravuje lidem život, odrazuje investory a znesnadňuje vytváření nových pracovních míst," odůvodnil své rozhodnutí Valenta.

Do Senátu kandiduje jako nezávislý kandidát, kterého navrhuje Strana soukromníků České republiky. Valenta uvedl, že se politikou živit nechce. Funkci senátora ale hodlá vykonávat na plný úvazek.

Dnes zastává post předsedy představenstva kyperské společnosti WCV World Capital Ventures Cyprus Limited, která je mateřskou společností skupiny Synot. Ta působí kromě loterního průmyslu i v dalších odvětvích. V ČR je roční obrat skupiny Synot zhruba deset miliard korun. Synot zaměstnává ve 12 zemích světa asi 3000 lidí.

Stotisícová pokuta za korupční aféru

Název Synotu nesl mezi lety 2000 až 2004 i prvoligový klub, současné Slovácko, který stál před deseti lety u zrodu velké korupční aféry. Majitel klubu a zakladatel Synotu Ivo Valenta byl za účast v aféře potrestán v disciplinárním řízení zákazem činnosti ve fotbale na dva roky a pokutou 100 tisíc korun. Soud mu uložil pokutu ve výši 350 tisíc korun a čtyřměsíční podmíněný trest.

Kromě Doupovcové se Valenta ze známých kandidátů utká i s ředitelem uherskohradišťského gymnázia Zdeňkem Botkem (ANO), místostarostou Ostrožské Nové Vsi Pavlem Botkem (KDU-ČSL), starostou Vlčnova Janem Pijáčkem (ODS), podnikatelem Stanislavem Mikulou (Zdravé Hradiště), náměstkem hejtmana Ivanem Mařákem (KSČM) a s nezávislými kandidáty, podnikatelem Alessandrem Alagiou a historikem Luďkem Galuškou.

autor: ČTK | 5. 8. 2014 12:11

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama

  Zlínský kraj

  reklama
  reklama
  reklama