Senátorem za Uherskohradišťsko chce být i Valenta ze Synotu

ČTK ČTK
5. 8. 2014 12:11
Valenta se pokusí překazit obhajobu dosavadní senátorce ČSSD Haně Doupovcové.
Ivo Valenta
Ivo Valenta | Foto: ČTK

Zlín - O senátní mandát v obvodě 81 Uherskohradišťsko bude v říjnu usilovat i zakladatel loterijní skupiny Synot Ivo Valenta, oznámila mluvčí skupiny Magda Pekařová.

Valenta se pokusí překazit obhajobu dosavadní senátorce ČSSD Haně Doupovcové. V cestě mu budou stát i kandidáti dalších stran i nezávislí. Termín pro podání přihlášek k registraci vyprší v úterý odpoledne.

Valenta se prý pro kandidaturu rozhodl na poslední chvíli. "Stát ztloustl a zlenivěl, postavil se proti aktivním lidem, ale i podnikatelům, kteří po státu potřebují především kvalitní, stabilní a bezpečné prostředí. Populisté všeho druhu a kariérní politici způsobují nepředvídatelný právní chaos, který otravuje lidem život, odrazuje investory a znesnadňuje vytváření nových pracovních míst," odůvodnil své rozhodnutí Valenta.

Do Senátu kandiduje jako nezávislý kandidát, kterého navrhuje Strana soukromníků České republiky. Valenta uvedl, že se politikou živit nechce. Funkci senátora ale hodlá vykonávat na plný úvazek.

Dnes zastává post předsedy představenstva kyperské společnosti WCV World Capital Ventures Cyprus Limited, která je mateřskou společností skupiny Synot. Ta působí kromě loterního průmyslu i v dalších odvětvích. V ČR je roční obrat skupiny Synot zhruba deset miliard korun. Synot zaměstnává ve 12 zemích světa asi 3000 lidí.

Stotisícová pokuta za korupční aféru

Název Synotu nesl mezi lety 2000 až 2004 i prvoligový klub, současné Slovácko, který stál před deseti lety u zrodu velké korupční aféry. Majitel klubu a zakladatel Synotu Ivo Valenta byl za účast v aféře potrestán v disciplinárním řízení zákazem činnosti ve fotbale na dva roky a pokutou 100 tisíc korun. Soud mu uložil pokutu ve výši 350 tisíc korun a čtyřměsíční podmíněný trest.

Kromě Doupovcové se Valenta ze známých kandidátů utká i s ředitelem uherskohradišťského gymnázia Zdeňkem Botkem (ANO), místostarostou Ostrožské Nové Vsi Pavlem Botkem (KDU-ČSL), starostou Vlčnova Janem Pijáčkem (ODS), podnikatelem Stanislavem Mikulou (Zdravé Hradiště), náměstkem hejtmana Ivanem Mařákem (KSČM) a s nezávislými kandidáty, podnikatelem Alessandrem Alagiou a historikem Luďkem Galuškou.

 

Právě se děje

před 8 minutami

Anthony při debutu za Portland k výhře nepomohl

S novou posilou Carmelem Anthonym nastoupili basketbalisté Portlandu v úterním programu NBA v New Orleansu, pětatřicetiletá hvězda je však k vítězství nedovedla. Blazers podlehli 104:115 a zaznamenali už desátou porážku v sezoně. LeBron James se stal prvním hráčem v historii, který proti všem 30 ligovým klubům zaznamenal triple double, a Lakers se po výhře 112:107 nad Oklahomou znovu osamostatnili v čele tabulky.

Výsledky NBA:

LA Lakers - Oklahoma City 112:107, Memphis - Golden State 95:114, New Orleans - Portland 115:104, Sacramento - Phoenix 120:116.

Aktualizováno před 1 hodinou

Dálnice D1 je kvůli nehodě uzavřena u Brna směrem na Vyškov

Kvůli nehodě osobního a nákladního auta u Rohlenky na Brněnsku byla ve středu ráno téměř na čtyři hodiny uzavřena dálnice D1 mezi kilometry 203 a 210 ve směru z Brna na Vyškov. Řidič osobního vozu utrpěl zranění a jeho spolujezdec zemřel. Vyplývá to z informací Národního dopravního informačního centra a mluvčího jihomoravské policie.

Kvůli nehodě byla dálnice D1 východně od Brna uzavřena zhruba od 3:00. Dálnice byla opět zprůjezdněna kolem 6:45. Policie předpokládá, že doprava v místě nehody se postupně stabilizuje.

Zdroj: ČTK
Další zprávy