Řidič auta zemřel po srážce s vlakem na Uherskohradišťsku

ČTK ČTK
18. 7. 2014 11:32
Provoz na železnici je podle Český drah zastaven, výluka bude trvat do půl jedné odpoledne.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Policejnidenik.cz

Ostrožská Nová Ves (Uherskohradišťsko) - Osobní automobil se v pátek dopoledne srazil s vlakem na přejezdu v Ostrožské Nové Vsi na Uherskohradišťsku. Muž v autě zemřel, řekla Milena Šabatová z uherskohradišťské policie. Další okolnosti nehody zatím nesdělila.

Hasiči se snažili zaklíněného muže z automobilu vyprostit. "Přivolaní záchranáři však již konstatovali smrt," řekl mluvčí krajských hasičů Libor Netopil.

Provoz na železnici je podle Českých drah na místě zastaven, zajišťuje se náhradní autobusová doprava. Konec výluky je plánován na 12:35.

Letos jde podle dostupných informací na Uherskohradišťsku o šestou smrtelnou dopravní nehodu. Loni na silnicích v regionu zemřelo osm lidí.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 5 minutami

Ozonová díra je letos větší než Antarktida, výrazně se zvětšila v posledním týdnu

Ozonová díra nad jižní polokoulí je letos větší než obvykle a rozměry už přesahuje velikost Antarktidy. Uvedla to dnes evropská agentura pro sledování atmosféry Copernicus, podle níž se díra v ochranné vrstvě atmosféry výrazně zvětšila v posledním týdnu.

"Sledujeme poměrně velkou a potenciálně i hlubokou ozonovou díru," sdělil ředitel agentury Vincent-Henri Peuch. Zvětšování ozonové díry podle něj letos začalo běžně, podobně jako loni, kdy se však změnila v jednu z nejdéle trvajících za dobu měření.

Ozonová vrstva chrání Zemi před rakovinotvorným ultrafialovým zářením ze Slunce. Nad Antarktidou se vytváří každoročně. Vědci nicméně doufají, že by mohla díky omezení škodlivých látek v nadcházejících desetiletích zcela zmizet. Situace se zlepšila díky Montrealskému protokolu z roku 1987, jenž prakticky zastavil výrobu látek, které ozonu škodí.

Odborníci tvrdí, že se ozonová vrstva začíná obnovovat, ale zároveň dodávají, že bude zřejmě trvat do 60. let tohoto století, než z atmosféry zmizí škodlivé látky, podotkla agentura AP.

Zdroj: ČTK
Další zprávy